Krzysztof Kukucki nowym wiceministrem rozwoju. Co o nim wiadomo?

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało, iż premier Donald Tusk, na wniosek ministra rozwoju i technologii Krzysztofa Hetmana, powołał Krzysztofa Kukuckiego na stanowisko sekretarza stanu w resorcie. W wyborach do Senatu w październiku 2023 r. Krzysztof Kukucki został wybrany na senatora XI kadencji. Zdjęcie

Krzysztof Kukucki /Łukasz Piecyk /Reporter

Krzysztof Kukucki /Łukasz Piecyk /Reporter Reklama

Premier Donald Tusk powołał Krzysztofa Kukuckiego na stanowisko wiceministra rozwoju i technologii.

Krzysztof Kukucki. Co wiadomo o nowym wiceministrze rozwoju?

Jak podano, Krzysztof Kukucki ukończył studia politologiczne o specjalności Integracja Europejska na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Odbył także studia podyplomowe EMBA (Executive Master of Business Administration) na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia podyplomowe z zakresu komunikacji społecznej w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie.

Rozwiń

Kukucki od stycznia 2008 r. do marca 2015 r. pełnił funkcję kierownika działu rozwoju i inwestycji Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej we Włocławku. Od marca 2015 r. do stycznia 2019 r. był pełnomocnikiem prezesa zarządu ds. zintegrowanego zarządzania w międzynarodowej korporacji zajmującej się produkcją opakowań dla branży spożywczej i farmaceutycznej.

Reklama

Resort przekazał, że w latach 2010-2019 Kukucki był radnym Włocławka, a w latach 2017-2018 – przewodniczącym rady. W latach 2019-2023 był pierwszym zastępcą prezydenta Włocławka. Realizował projekty z zakresu m.in. mieszkalnictwa, w tym pilotażowy program budowy domów komunalnych na wynajem, dzięki któremu w mieście zbudowano i oddano do użytku kilkaset nowych lokali. 

Kilka dni temu Krzysztof Kukucki zabrał głos w sprawie podatku katastralnego. – Jestem jego zwolennikiem. Kwestią do ustalenia pozostaje granica, od której należy go płacić. Nie wiem, czy powinno być to dwa, trzy czy pięć mieszkań. Nie możemy jednak pozwalać na to, aby mieszkania były uznawane za lokatę kapitału, która jest pozbawiona opodatkowania – powiedział w „DGP”.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Czy wracamy w Polsce do rządów prawa? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *