Żabka będzie naprawiać smartfony. W sklepach już można zreperować buty

Żabka nie przestaje zaskakiwać i wprowadza nową usługę do swoich sklepów, której mało kto mógł się spodziewać. Od 13 marca do sklepów Żabki będzie można przynieść swój smartfon w celu jego naprawy. Co więcej, na okres 7 dni – tyle ma trwać naprawa – sieć oferuje możliwość wynajęcia telefonu zastępczego. Zanim jednak wybierzemy się do jednego z 10 tys. sklepów, w których naprawa będzie oferowana, usługę będzie można zamówić przez stronę internetową, a smartfon nadać przesyłką kurierską w wybranej Żabce. Zdjęcie

W sklepach Żabki będzie można naprawić smartfon /JENS KALAENE / dpa-Zentralbild / dpa Picture-Alliance via AFP /AFP

W sklepach Żabki będzie można naprawić smartfon /JENS KALAENE / dpa-Zentralbild / dpa Picture-Alliance via AFP /AFP Reklama

– Uwielbiamy zaskakiwać naszych klientów. Nowością jest możliwość naprawy smartfona z Żabką i Digital Care – mówi Przemysław Tomaszewski, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju usług. – Zamiast wyrzucić uszkodzony smartfon, warto go nadać w pobliskiej Żabce i przekazać do profesjonalnej i szybkiej naprawy. W ten sposób, zgodnie z naszą Strategią Odpowiedzialności, pomagamy klientom oszczędzić czas, pieniądze i zadbać o środowisko, ograniczając liczbę elektronicznych odpadów – zapewnia. 

A tych jest sporo. Według danych GUS, ze smartfonów korzysta 76 proc. mieszkańców Polski, czyli 28 mln (dane za 2022 rok). Aż połowa użytkowników tych urządzeń zniszczyła swój smartfon w ciągu ostatniego roku, co oznacza 14 mln uszkodzeń rocznie – wynika z badania Smart Barometr 2022.

Reklama

Większość wypadków ma miejsce w domu lub w pracy, podczas zwykłych, codziennych czynności. 75 proc. osób deklaruje, że najczęściej uszkadzanym elementem jest wyświetlacz, a tylko 44 proc. badanych decyduje się na naprawę zepsutego smartfona – Żabka nową usługą chce to zmienić.

Żabka naprawi smartfon. Do wyboru dwie opcje

Naprawa smartfona w Żabkach będzie oferowana w dwóch wariantach: naprawy autoryzowanej (z wykorzystaniem oryginalnych części producenta i z zachowaniem gwarancji) lub nieautoryzowanej. Druga opcja ma być za to tańsza dzięki wykorzystaniu zamienników.

W ramach usługi w Żabce będzie można: 

  • wymienić zbitą szybkę, 
  • naprawić uszkodzony wyświetlacz, 
  • aparat, 
  • głośniki,  
  • porty (np. USB), 
  • czy naprawić telefon po zalaniu. 

Naprawa telefonu w Żabce. W jaki sposób wysłać paczkę?

Naprawę telefonu w Żabce będzie można zamówić przez specjalna stronę internetową www.digitalcare.zabka.pl. Przed naprawą – po wskazaniu producenta i modelu smartfona, a następnie rodzaju uszkodzenia – Digital Care poda orientacyjny koszt naprawy.  

Po podjęciu decyzji o wyborze jednej z opcji serwisowych, klient będzie mógł nadać paczkę w Żabce, a następnie otrzyma ekspertyzę i finalny kosztorys. 

Naprawa potrwa do 7 dni roboczych od dnia zapłaty za naprawę. Jak zapewnia Żabka, każda realizacja będzie objęta 90-dniową gwarancją serwisową na wykonaną naprawę. Klient będzie mógł śledzić status zgłoszenia na portalu, a po naprawie paczkę z telefonem odbierze w wybranej Żabce.

Dodatkową opcją jest wynajem telefonów zastępczych na cały okres trwania naprawy. 

Możliwość nadania urządzenia do naprawy za pośrednictwem najbliższej Żabki to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu dla klientów. Chcemy również wyjść naprzeciw potrzebom środowiska. Zależy nam na promowaniu idei naprawy zamiast wymiany na nowy. Bliskość sklepów i możliwość wyboru wariantu naprawy to ukłon w stronę użytkowników, którzy od teraz wygodnie naprawią swój smartfon „tuż za rogiem”. Dodatkowo, dla pierwszych 500 klientów przygotowaliśmy nieodpłatny montaż folii ochronnej na ekran, po wykonanej naprawie – zapewnia Martyna Madanowicz, key account director z Digital Care. 

Nie tylko naprawa telefonu. W Żabce można wyczyścić buty

Naprawa smartfonów to niejedyna zaskakująca usługach w sklepach spożywczych Żabki.  

Od czerwca ubiegłego roku w sklepach sieci można oddać także buty do „szybkiej, profesjonalnej naprawy lub czyszczenia„. Usługi są realizowane wspólnie z woshwosh sp. z o.o., pierwszą w Europie firmą zajmującą się cyrkularnością obuwia, która współpracuje z lokalnymi szewcami, rekultywując to ginące rzemiosło.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Polska to nasza brama do UE”. Ambasador Uzbekistanu o współpracy między naszymi krajami INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *