Amerykański gigant spożywczy zbliża się do granicy bankructwa. Hearthside Food Solutions znajduje się na liście dostawców między innymi takich molochów na rynku, jak PepsiCo i Kraft Heinz. Zobowiązania, jakie musi spłacić producent, wynoszą niemal 2 mln dolarów. Do sądu trafił już wniosek o ochronę przed wierzycielami.
/123RF/PICSEL
Kolejne niepokojące doniesienia z rynku. Po informacjach o czarnej serii wśród przedsiębiorstw z Niemiec, do grona firm borykających się z problemami finansowymi dołączył Hearthside Food Solutions. Amerykański potentat spożywczy znalazł się na skraju bankructwa.
Amerykański kolos na glinianych nogach
Hearthside Food Solutions już niedługo może zniknąć z rynku. Gigant z branży spożywczej zmaga się z wizją upadłości. Firma zaopatruje w produkty między innymi Kraft Heinz czy PepsiCo i jest jednym z największych dostawców na całym amerykańskim rynku.
Reklama
Ugruntowana pozycja i szeroka siatka kontrahentów nie uchroniła Hearthside Food Solutions przed problemami. Jak podaje portal thestreet.com, Sąd Upadłościowy Stanów Zjednoczonych dla Południowego Kręgu Teksasu w Houston otrzymał od firmy wniosek o ochronę przed wierzycielami. Na taki ruch pozwala Rozdział 11 Kodeksu upadłościowego USA.
Dług sięgnął niemal 2 mln dolarów
Zobowiązania finansowe ciążące na Hearthside Food Solutions oraz jej 22 spółkach wynoszą 1,9 mln dolarów. Przedsiębiorstwo mimo ogromnych długów stoi na stanowisku, iż pracownicy nadal będą nieprzerwanie otrzymywać wynagrodzenia i świadczenia.
W oficjalnym stanowisku giganta spożywczego stojącego nad przepaścią padają również deklaracje utrzymania współpracy z klientami oraz honorowania zobowiązań wobec dostawców.
Wcześniej Hearthside Food Solutions borykało się z poważnymi oskarżeniami
Problemy finansowe to niejedyna kwestia, z jaką zmierzyć musi się przedsiębiorstwo. Chociaż kierownictwo firmy zapewnia, że posiadacze obligacji, akcjonariusze oraz większość kredytodawców wspiera działania mające zapobiec upadłości, to drugą kwestią jest kryzys wizerunkowy Hearthside Food Solutions.
Jak przypomina Radio Zet, w 2023 r. „New York Times” opisał rzekome praktyki w fabrykach amerykańskiego giganta. Zdaniem dziennikarzy, Hearthside Food Solutions zatrudniał dzieci migrantów do pakowania „Cheetos” oraz „Lucky Charms”. Nieletni mieli również pracować przy produkcji batoników zbożowych „Chewy” w warunkach niebezpiecznych.
Firma Hearthside Food Solutions w oświadczeniu zaprzeczyła medialnym doniesieniom. Wskazała, że firma nigdy nie zatrudniała dzieci świadomie, a kontrakty wiążące ją z zewnętrznymi agencjami pracy zostały zerwane. W komunikacie podkreślono jednak, że działania – głównie kontrole – wynikające z publikacji artykułu nie wpłynęły na kwestie złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości.
Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. INTERIA.PL