Lear Corporation ogłosił zwolnienia grupowe w Brześciu Kujawskim. Pracę straci blisko 90 proc. załogi, czyli 960 osób. Według pracowników zakład produkcyjny jest przenoszony do Tunezji. Do rozmów z pracodawcą włączyli się przedstawiciele związku „Solidarność”.
Koncern Lear Corporation zajmujący się dostawcą komponentów dla producentów samochodów, specjalizującym się w produkcji siedzeń i systemów elektrycznych dla przemysłu motoryzacyjnego przeprowadzi zwolnienia grupowe. W fabryce zlokalizowanej w Brześciu Kujawskim produkcja mat grzewczych będzie zakończona. W wyniku zamknięcia linii produkcyjnej pracę straci 960 osób z 1100 zatrudnionych, czyli 90 proc. załogi.
Pracownicy w rozmowie z serwisem portalwloclawek.pl wskazywali, że firma przenosi produkcję do zakładu w Tunezji. Według pracowników już od jakiegoś czasu maszyny były wywożone z fabryki do Afryki.
Lear nie odniósł się do zarzutu o przenoszenie produkcji do Afryki
„W odpowiedzi na zmieniające się warunki rynkowe, Firma Lear Corporation podjęła trudną decyzję o dostosowaniu działalności w naszym zakładzie w Brześciu. Chcemy podkreślić, że ta decyzja nie była spowodowana oceną jakości pracy czy zaangażowaniem naszego zespołu. W tym trudnym czasie Lear zobowiązuje się do zapewnienia naszym pracownikom wszelkiej możliwej pomocy i wsparcia podczas procesu redukcji zatrudnienia. Działalność logistyczna w zakładzie będzie kontynuowana” – przekazał Józef Witiw, dyrektor fabryki serwisowi portalwloclawek.pl.
„Solidarność” walczy o więcej pieniędzy dla zwolnionych osób
"Prezydium Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ „Solidarność” wyraża swoje zaniepokojenie dramatyczną sytuacją pracowników Lear Corporation II dla zakładu w Pikutkowie gmina Brześć Kujawski. Zapowiedź ogłoszona przez kierownictwo tej korporacji zwolnienia 960 pracowników na 1100 zatrudnionych jest dla nich szokiem oraz ciosem trudnym do pokonania przez lokalny rynek pracy. Prezydium Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ „Solidarność” udziela pełnego wsparcia dla działań zakładowej organizacji związkowej NSZZ „Solidarność” dla zakładu w Pikutkowie, w negocjacjach z pracodawcą uczestniczy prawnik Zarządu Regionu Paweł Ślubowski" – poinformowali związkowcy.
Jaką formę opodatkowania wybrać?
Własna działalność gospodarcza a podatki
Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]
KupDarmowy zapisWyślijImięJeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników) Nazwa firmy Ulica, numer budynku/lokalu Kod pocztowy Miasto Wyślij
NazwiskoWedług informacji przekazanych przez Tygodnik Solidarność, w dniu 20 czerwca przedstawiciele związku zaproponowali program dobrowolnych odejść zatrudnionych z odpowiednią gratyfikacją finansową ze strony pracodawcy. Przedstawiciele związku są również w kontakcie z Powiatowym Urzędem Pracy we Włocławku.
"W przypadku niedojścia do porozumienia z pracodawcą, Prezydium Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” podejmie wszelkie niezbędne kroki prawne adekwatne do sytuacji, jaka nastąpi. Liczymy na konstruktywne i owocne rozmowy ze strony Lear Corporation II dla zakładu w Pikutkowie" – podkreśla Prezydium Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ „Solidarność"
DF