Prawniczka oraz właścicielka biura nieruchomości Elżbieta Liberda opublikowała na TikToku krótki film, w którym skarży się na los deweloperów. W materiale możemy usłyszeć m.in. o tym, że „deweloperzy mają przes*ane”. Film szybko obiegł sieć i wywołał lawinę — nierzadko drwiących — komentarzy.
Właścicielka biura nieruchomości skarży się na los deweloperów (Adobe Stock, Mario)
Elżbieta Liberda to radca prawny oraz właścicielka kancelarii prawniczej, biura nieruchomości i spółek inwestycyjnych — czytamy na jej stronie. Prowadzi liczne szkolenia dla branży nieruchomości.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz także: Czekają nas głodowe emerytury. To problem ekonomiczny, nie demograficzny – Biznes Klasa #14
„Prześladowania deweloperów nie ustają”
Z jednego ze szkoleń prawniczka udostępniła w mediach społecznościowych krótki film, w którym skarży się na los deweloperów. – Niesamowicie mocne obostrzenia. Deweloperzy mają teraz przes*ane – tymi słowami zaczyna swój materiał Liberda.
W materiale skarży się na obowiązki informacyjne, jakie muszą spełniać deweloperzy, wyśrubowane wymogi. – To jest jakiś dramat – podsumowuje. Opowiada o umowach rezerwacyjnych, że deweloper ma prawo je podpisać, ale jedynie na 1 proc. wartości nieruchomości. – Po co w ogóle je podpisywać? – pyta prawniczka.
Zobacz także:
Rządowy program rozpędził deweloperów. Są już pierwsi, którzy zyskali dzięki "Mieszkaniu na start"
Dodaje, że klient jest na pozycji uprzywilejowanej, gdyż bez ponoszenia żadnych kosztów może zrezygnować z umowy. Deweloperzy natomiast nie otrzymali żadnych przywilejów – podaje Liberda.
Materiał szybko obiegł internet i spotkał się z licznymi komentarzami. Użytkownicy śmieją się, że „prześladowania deweloperów nie ustają”. Jeden z internautów dodał: „Deweloperzy to najbardziej uciemiężona grupa w Polsce. Powinniśmy ich wspierać dobrowolnymi składkami”.
Zobacz także:
Kolejny prezent dla deweloperów? Możliwe, że Polacy "nie będą mieli czego kupić"
„Najlepiej deweloperowi zapłacić z góry za całe mieszkanie i odebrać je za 2-3 lata” – czytamy w jednym z komentarzy. Niektórzy pytają też o to, jak wysoką marżę narzucają deweloperzy.