ZUS wydał komunikat. W tym dniu nic nie załatwisz, placówki będą zamknięte

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, które w tym roku chrześcijanie będą obchodzić na przełomie marca i kwietnia. W tym czasie wiele instytucji wprowadza zmiany w funkcjonowaniu swoich placówek. Osoby, które w najbliższych dniach planują załatwić jakieś formalności w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, powinny się pospieszyć. Z informacji przekazanych przez rzecznika prasowego ZUS wynika, że w piątek, 29 marca, wszystkie placówki tej instytucji będą zamknięte. Zdjęcie

W tym dniu z ZUS nic nie załatwisz. Oddziały w całej Polsce będą zamknięte /123RF/PICSEL

W tym dniu z ZUS nic nie załatwisz. Oddziały w całej Polsce będą zamknięte /123RF/PICSEL Reklama

W piątek, 29 marca, wszystkie placówki ZUS będą zamknięte. Tego dnia nie będzie też możliwości konsultacji z pracownikami infolinii ZUS – poinformował rzecznik prasowy ZUS Paweł Żebrowski. 

Wielki Piątek dniem wolnym w ZUS

ZUS poinformował, że 29 marca jest dniem wolnym dla pracowników ZUS za dzień świąteczny – sobotę 6 stycznia 2024 r. W komunikacie przypomniano, że dzień wolny za święto, przypadające w sobotę, pracodawca ma obowiązek oddać pracownikowi w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym to święto wypada. 

– W piątek, 29 marca, wszystkie placówki ZUS będą zamknięte – poinformował rzecznik prasowy Zakładu. – Nie będzie też można uzyskać informacji od konsultantów z infolinii ZUS – dodał Paweł Żebrowski. 

Reklama

Można korzystać z Platformy Usług Elektronicznych ZUS

Paweł Żebrowski przypomniał, że cały czas można korzystać z elektronicznej formy kontaktuZakładem, czyli z Platformy Usług Elektronicznych. Jest ona dostępna dla klientów przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Wskazał, że za jej pośrednictwem, także w dni wolne od pracy, można składać wnioski, dokumenty do ZUS. 

– Zatem nawet po zamknięciu placówki ZUS rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie 800+ na nowy okres świadczeniowy – dodał. Przypomniał, że wnioski o świadczenie 800+ wysłane do końca kwietnia mają gwarancję wypłaty w czerwcu. 

Od początku miesiąca można składać wnioski o przyznanie świadczenia 800+ na nowy okres rozliczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca br. i potrwa do 31 maja 2025 r. 

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Jak to jest z intuicją sprawiedliwościową? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *