KoBold zawarł umowę w Demokratycznej Republice Konga. Zainwestuje 1 miliard dolarów.

Amerykańska korporacja górnicza sfinalizowała umowę na zarządzanie największą kopalnią litu w Demokratycznej Republice Konga. Umowa ta wpisuje się w trwającą rywalizację między Zachodem a Chinami o dostęp do afrykańskich zasobów metali ziem rzadkich, takich jak kobalt i lit.

Zdjęcie

Amerykańska firma górnicza podpisała kontrakt na eksploatację największej kopalni litu w Demokratycznej Republice Konga. Zdjęcie ilustracyjne /123RF/PICSEL

Amerykańska korporacja górnicza sfinalizowała umowę na zarządzanie największą kopalnią litu w Demokratycznej Republice Konga. Zdjęcie ilustracyjne / 123RF/PICSEL Reklama

Kalifornijska firma wydobywcza KoBold Metals zawarła kontrakt na zarządzanie jedną z największych kopalni litu na świecie w Manono w Demokratycznej Republice Konga.

Amerykanie zainwestują ponad miliard dolarów w Afryce. Umowa sfinalizowana.

Jak poinformowała w piątek Kongijska Agencja Prasowa (ACP), umowę podpisali minister górnictwa Demokratycznej Republiki Konga Kizito Pakabomba i prezes kongijskiego oddziału KoBold Benjamin Katabuka, w obecności prezydenta kraju Felixa Tshisekediego.

Umowa ta, podpisana wkrótce po tym, jak Waszyngton ułatwił zawarcie układu pokojowego między Demokratyczną Republiką Konga a Rwandą, który umożliwia Stanom Zjednoczonym dostęp do bogactw mineralnych Konga , odzwierciedla również trwający spór między Zachodem a Chinami o kontrolę nad afrykańskimi zasobami metali ziem rzadkich, w tym kobaltu i litu.

Reklama

KoBold zamierza zainwestować ponad 1 miliard dolarów w kongijski przemysł wydobywczy , rozpoczynając od złoża Manono w prowincji Tanganika. Firma zobowiązała się do wykorzystania sztucznej inteligencji w celu przyspieszenia prac poszukiwawczych i ograniczenia wpływu wydobycia litu na środowisko. KoBold angażuje się również w zatrudnianie i szkolenie lokalnych społeczności, inwestowanie w infrastrukturę oraz digitalizację krajowych zapisów geologicznych, aby usprawnić przyszłe działania poszukiwawcze.

Demokratyczna Republika Konga słynie z posiadania jednych z największych rezerw kobaltu, uranu i litu – niezbędnego składnika akumulatorów do pojazdów elektrycznych i rozwiązań do magazynowania energii odnawialnej. Niemniej jednak, sektor górniczy w tym kraju zmaga się z poważnymi wyzwaniami z powodu wieloletnich konfliktów, zawirowań politycznych i niewystarczających inwestycji w infrastrukturę.

Odtwarzacz wideo: Twoja przeglądarka wymaga obsługi JavaScript. Bądź szczery w kwestiach finansowych: czas zacząć inwestować. Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *