Dodaje wannie funkcję komfortowego prysznica. Jest sposobem na modernizację łazienki bez konieczności przeprowadzania uciążliwego remontu. Aby perfekcyjnie dopasować parawan nawannowy do swoich potrzeb, warto najpierw zapoznać się z dostępnymi opcjami. Możliwości są naprawdę szerokie!
– Szukając idealnego modelu do swojej łazienki, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, w jaki sposób z niej najczęściej korzystamy, jaki efekt estetyczny chcemy osiągnąć oraz sprawdzić, czy montaż parawanu nie wymaga zastosowania w nim mniej typowych rozwiązań – mówi Hanna Błaszak, ekspert Radaway.
Parawan stały czy ruchomy
Podstawową kwestią jest wybór między modelem ze stałym a ruchomym elementem. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest model jednoczęściowy, przypominający szklaną ściankę, która chroni łazienkę przed rozpryskiem wody i zarazem bardzo delikatnie zaznacza się w przestrzeni. Może być on stałym elementem lub składanym, który po złożeniu do ściany dosłownie znika z widoku. Kolejną propozycją są parawany dwuczęściowe z ruchomym skrzydłem lub skrzydłami, które po rozłożeniu tworzą szeroką przesłonę, skutecznie chroniącą łazienkę przed zalaniem, nawet gdy prysznic biorą rozbrykane dzieci. Natomiast w małej łazience dobrze się sprawdzi model z elementem przesuwnym, który przy otwieraniu nie zajmuje cennej przestrzeni.
Z akcentem koloru i nie tylko
Parawan nawannowy bez problemu można dopasować do stylu każdej łazienki. Co więcej, za sprawą odpowiednio dobranego koloru detali może on podkreślić styl wnętrza. W ten sposób możemy sprawić, że będzie on pasował do armatury i w efekcie uzyskamy spójny, elegancki efekt. W ofercie Radaway znajdziemy aż dziewięć wariantów kolorystycznych. Od popularnego chromu, przez nowoczesną matową czerń i biel, po niezwykle modne i eleganckie szczotkowane odcienie metali. Wśród nich jest złoto, harmonizujące ze stylem kobiecym, mid-century modern lub nowoczesnym glamour; głęboka miedź świetnie komponująca się ze stylem retro czy loft; a także uniwersalny srebrzysty nikiel oraz tajemniczy gunmetal, przypominający spiż i pasujący doskonale do łazienki minimalistycznej czy rustykalnej. Jeżeli zależy nam na mocniejszym, zaskakującym efekcie dekoracyjnym, to zagwarantuje go parawan wyposażony w szkło z efektownym nadrukiem, który można zamówić w ramach programu „Na Miarę”. Możliwości jest wiele, od subtelnego motywu ramki czy szprosów po wzór w całości pokrywający taflę – roślinny, geometryczny albo abstrakcyjny. Dzięki temu praktyczny parawan nawannowy może stać się jednocześnie wspaniałą ozdobą wnętrza.
Do niestandardowych łazienek
Bogata gama parawanów Radaway została zaprojektowana tak, aby pasowała do najczęściej spotykanych obecnie wanien. Zdarza się jednak, że wanna sąsiaduje z oknem, co może skomplikować montaż parawanu z typowym, długim wspornikiem. Rozwiązaniem jest sprytny stabilizator kątowy w kształcie litery „L”, który dodatkowo umożliwia korzystanie z popularnej deszczownicy sufitowej. Prawdziwą zmorą może okazać się nietypowo zamontowana wanna, na przykład z odsłoniętym krótszym bokiem. Z tym problemem pomoże uporać się program „Na Miarę”, w ramach którego zamówimy parawan z dodatkową szklaną ścianką, która zamknie przestrzeń i stworzy w niej warunki do komfortowego prysznica.
Zatem, znając swoje nawyki, preferencje estetyczne i specyfikę łazienki, można dokonać wyboru, który zapewni komfortowe prysznice, doda łazience elegancji i optymalnie wykorzysta dostępną przestrzeń.
www.radaway.pl