Renowacja, czyli przestrzeń „szyta” na miarę mieszkańca

Renowacja, czyli przestrzeń „szyta” na miarę mieszkańca - INFBusiness

Pracownia PRW Design zakończyła renowację domu pod Warszawą, zaprojektowanego przez jej architektów dekadę temu. Klienci, zachwyceni pierwszym projektem, nie wahali się powierzyć firmie kolejnego zadania – odświeżenia przestrzeni, by odpowiadała ona na obecne potrzeby inwestorów, a także zmieniające się trendy. 

„Renowacja była dla nas okazją, by ponownie połączyć się z historią tego miejsca. Każdy wybór materiału, każda linia designu ma swoje uzasadnienie i historię, którą ponownie odkrywamy razem z mieszkańcami domu” –  wyjaśnia architektka Katarzyna Skonieczko.

Salon

W salonie antracytowa elegancja ścian współgra z subtelną szarością i kremową bielą, tworząc efektowną głębię i nowoczesny charakter przestrzeni. Przemyślany dobór jasnych zasłon pięknie moduluje wpadające światło, dodając pomieszczeniu miękkiego blasku i przestronności. Sercem tego salonu jest komfortowy narożnik, który zaprasza do relaksu. Nad nim goszczą lampy Balloon od Bolia, pięknie wykonane w kolorze kości słoniowej, to pochwała dla tradycyjnego rzemiosła. Stonowany dywan z geometrycznymi czarnymi pasami wprowadza nową dynamikę do pokoju, a jego wyraźny, ręcznie wykonany wzór jest dziełem Carpet Decor. I tak oto paleta antracytu, szarości i bieli tworzy przestrzeń, która jest równocześnie nowoczesna, jak i ponadczasowa.

Renowacja, czyli przestrzeń „szyta” na miarę mieszkańca - INFBusiness

 

Renowacja, czyli przestrzeń „szyta” na miarę mieszkańca - INFBusiness

Kuchnia

Renowacja, czyli przestrzeń „szyta” na miarę mieszkańca - INFBusiness

Kuchnia przeszła transformację, a jej centralnym punktem jest wyspa z eleganckim ryflowaniem, dopełniona lśniącym granitem Black Forest na blacie i antracytowych panelach ściennej zabudowy. Każdy element, od lakierowanych frontów po skandynawskie uchwyty, został zaprojektowany z myślą o estetyce i ergonomii. Oświetlenie od Nowodvorski – model Pear, to kropka nad „i” tej przemyślanej przestrzeni. Wszystko tu ma swoje miejsce, od ciepłych szarych i białych frontów, po delikatne światło padające na kolekcję wyselekcjonowanej porcelany. Natomiast wygodę wielu kuchennych prac podnoszą wysokiej klasy zlewozmywak i bateria firmy Blanco.

Łazienki

Przeobrażenia łazienek są dowodem na to, że można połączyć funkcjonalność z luksusem, nawet w ograniczonym metrażu. Główna łazienka zyskała na charakterze dzięki eleganckim płytkom Tubądzin w odsłonach Grand Cave graphite i Terrazzo grey, oddzielonym mosiężną listwą, co wprowadza złoty akcent na posadzce. Dodatkowo, ryflowana zabudowa pod umywalką oraz granitowe blaty są przykładem ponadczasowej trwałości i stylu. Elegancję podkreślają lampy Kaspa Longis w złotym wykończeniu, a przezroczysta szklana półka pod umywalką dodaje lekkości i utrzymuje czystość linii.

Łazienka dla gości zachwyca, z kolei, subtelnymi barwami i wyszukanym designem. Ryflowana szyba, stanowiąca subtelną barierę między łazienką a salonem, pięknie rozprasza światło, zachowując jednocześnie poczucie przepływu i otwartości. Wnętrze tej toalety, z paletą stonowanej brzoskwini i ziemistym terrazzo, tworzy harmonijną całość, ocieplając przestrzeń i dodając jej świetlistości.

Renowacja, czyli przestrzeń „szyta” na miarę mieszkańca - INFBusiness

Sypialnia

Sypialnia, serce domowego azylu, zyskała na głębi i spokoju dzięki zastosowaniu matowych, spokojnych tonacji. Kluczowym elementem stały się tutaj lampy nocne od Kaspa, które swoim subtelnym światłem tworzą idealne warunki do relaksu. „Chcieliśmy, aby sypialnia stała się przestrzenią maksymalnie kojącą i intymną. Użycie tkanin o bogatej teksturze i ciepłych, neutralnych kolorach pomogło nam osiągnąć ten cel” – mówi Skonieczko. Na uwagę zasługują również starannie dobrane zasłony w odcieniu przygaszonego różu oraz dekoracje, które dodają charakteru bez zakłócania spokojnej atmosfery.

Renowacja, czyli przestrzeń „szyta” na miarę mieszkańca - INFBusiness

Mały (wielki) metraż

Zakończenie projektu renowacyjnego przez PRW Design dowodzi, że nawet w małych przestrzeniach można osiągnąć wielką zmianę. To przypomnienie, że ograniczenia przestrzenne mogą być początkiem czegoś wyjątkowego, kiedy są właściwie zrozumiane i kreatywnie wykorzystane. 

„Każda przestrzeń, niezależnie od jej rozmiarów, ma potencjał, by stać się absolutnie wyjątkowa. Naszym zadaniem jako architektów jest odkrycie tego potencjału i przekształcenie go w przestrzeń, która nie tylko odpowiada na potrzeby mieszkańców, ale także inspiruje ich na co dzień. W PRW Design wierzymy, że odpowiedni design i przemyślane rozwiązania mogą całkowicie odmienić każde wnętrze, niezależnie od wyzwań, jakie stawia przed nami metraż” – podsumowuje Katarzyna Skonieczko z PRW Design. 

www.prwdesign.pl

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *