Do tej pory niemal za każdym razem okazywało się to skuteczne, a po jego wystąpieniu indeks US S&P 500 osiągnął średnio 23,4% zysku w ciągu kolejnych 12 miesięcy. W zeszłym tygodniu wskaźnik techniczny Zweig Breadth Thrust (ZBT) zyskał znaczną uwagę, wywołując szum na Wall Street.
Zweig Breadth Thrust (ZBT) to unikalny wskaźnik w analizie technicznej, zaprojektowany w celu sygnalizowania początku silnego trendu wzrostowego na rynku akcji. Stworzony przez ikonę inwestycji Martina Zweiga, monitoruje stosunek akcji rosnących na NYSE w odniesieniu do wszystkich akcji w okresie 10 dni. Skok procentowy akcji rosnących z poniżej 40% do ponad 61,5% w ciągu 10 sesji lub krócej jest interpretowany jako wskazanie, że znaczny kapitał wejdzie na rynek w ciągu następnego roku.
Od 1943 r. do zeszłego tygodnia ZBT wydało sygnał kupna tylko 20 razy. Drugie od końca wystąpienie miało miejsce w listopadzie 2023 r. Dane historyczne dotyczące poprzednich 19 sygnałów wskazują, że po ich pojawieniu się S&P 500 (lub jego odpowiednik sprzed 1959 r.) osiągnął średni zwrot w wysokości 14,8% w ciągu sześciu miesięcy i 23,4% w ciągu dwunastu miesięcy. Mediana zwrotów wyniosła odpowiednio 13,2% (przez sześć miesięcy) i 24,8% (przez dwanaście miesięcy), zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Carson Investment Research.
Wydajność sygnału Zweig Breadth Thrust (ZBT) (Carson Group)
Zwolennicy Zweiga