Pingwin przyczynił się do katastrofy helikoptera w RPA: władze

Pingwin przyczynił się do katastrofy helikoptera w RPA: władze - INFBusiness

Wideo Pingwin wraca do domu po tym, jak rodzina zauważyła go błąkającego się po plaży

Po tym, jak trzy tygodnie temu pingwin Gus został znaleziony spacerując po plaży w Australii, Służba Parków i Dzikiej Przyrody wysłała ptaka statkiem z powrotem do domu, po tym jak pomogła mu odzyskać siły i zdrowie.

Według władz, na początku tego roku w Republice Południowej Afryki doszło do katastrofy helikoptera, w której zginął pingwin zamknięty w tekturowym pudełku.

Jak poinformował Południowoafrykański Urząd Lotnictwa Cywilnego w raporcie dochodzeniowym z tego tygodnia, 19 stycznia pilot i trzej pasażerowie przetransportowali pingwina z Bird Island w południowoafrykańskiej prowincji Przylądek Wschodni, wykonując jednocześnie lotnicze badania tego obszaru.

Specjalista na pokładzie „poprosił o przetransportowanie jednego z pingwinów z powrotem” – czytamy w raporcie, dodając: „Pilot przystał na prośbę i pingwin został umieszczony w tekturowym pudełku”.

Pingwin przyczynił się do katastrofy helikoptera w RPA: władze - INFBusiness

Z dochodzenia wynika, że pingwin nie był odpowiednio zabezpieczony w helikopterze. (Południowoafrykański Urząd Lotnictwa Cywilnego)

Chociaż pilot przeprowadził ocenę ryzyka lotu, „pominął przewóz (transport) pingwina na pokładzie”.

Pasażer siedzący na przednim lewym siedzeniu helikoptera trzymał pingwina na kolanach, gdy „tekturowe pudełko zsunęło się w prawo i spadło na dźwignię sterowania skokiem cyklicznym pilota”.

Raport kontynuował: „W rezultacie dźwignia sterowania skokiem cyklicznym przesunęła się do skrajnie prawej pozycji. Śmigłowiec przechylił się w prawo, a pilot nie mógł w porę odzyskać równowagi”.

Pingwin przyczynił się do katastrofy helikoptera w RPA: władze - INFBusiness

Helikopter uderzył w ziemię i „odniósł poważne uszkodzenia”. (Południowoafrykański Urząd Lotnictwa Cywilnego)

Helikopter uderzył w ziemię i „odniósł poważne uszkodzenia”.

Wszystko to wydarzyło się, gdy samolot leciał około 50 stóp nad ziemią.

Nikt, łącznie z pingwinem, nie ucierpiał w tym incydencie.

Raport zakończył się wnioskiem: „Brak bezpiecznego zamknięcia dla pingwina stworzył niebezpieczną sytuację. Brak odpowiedniej, zabezpieczonej klatki oznaczał, że zamknięcie pingwina nie było odpowiednie do warunków lotu. Prawidłowe obchodzenie się z ładunkiem jest kluczowe, aby zapewnić, że przedmioty na pokładzie nie będą zakłócać sterowania lotem ani bezpieczeństwa pasażerów”.

Sourse: www.foxnews.com

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *