Wieża widokowa w Wiśle. Trwa budowa nowej atrakcji turystycznej

Wisła już niedługo będzie mogła pochwalić się zupełnie nową wieżą widokową. Miasto zyska nowy całoroczny obiekt, który oferować będzie turystom nie tylko piękne widoki. Budowa jeszcze trwa, ale już pewne jest, że budowla będzie wzbudzać ogromne zainteresowanie. Szczegóły inwestycji tylko to potwierdzają. Zdjęcie

W Wiśle powstaje nowa atrakcja turystyczna /Albin Marciniak /East News

W Wiśle powstaje nowa atrakcja turystyczna /Albin Marciniak /East News Reklama

W Wiśle powstaje wieża widokowa. Na terenie Skolnity Ski&Bike Park należącym do Grupy Pingwina trwa budowa nowej turystycznej atrakcji. Plac budowy zapełnił się robotnikami na wiosnę. Prace trwają, a inwestycja skupiona jest wokół koron drzew. 

Wisła: Powstaje nowa wieża widokowa

Już niedługo turyści będą mogli korzystać z nowej wieży widokowej w Wiśle. Atrakcja znajdować się będzie na wysokości 35 metrów. Natomiast sama długość ścieżek, jakie przeznaczone zostaną dla zwiedzających to niemal kilometr.  

W projekcie zadbano o zachowanie cech architektury drewnianej. Sama wieża widokowa w Wiśle zbudowana zostanie z drewna modrzewia oraz robinii akacjowej. Co ważne, surowiec nie zostanie pomalowany i przykryty inną kolorystyką. Inwestor zaplanował zachowanie naturalnego koloru drewna wykorzystanego przy budowie. 

Reklama

Zadbano o to, by wieża widokowa była dostępna także dla turystów z niepełnosprawnościami. Na etapie projektowania samych ścieżek i labiryntu tras oraz podpór, dbałość skupiła się na utrzymaniu zaledwie kilkuprocentowego spadu. Inkluzywność atrakcji tylko zwiększy jej popularność. Wieża widokowa w Wiśle będzie całoroczna. 

Rozwiń

To nie pierwsza taka atrakcja tego inwestora, ma spore doświadczenie

13 wież podporowych wieży widokowej w Wiśle i sześć platform widokowych zlokalizowanych między nimi, budowane są przez specjalistów z Polski. Do inwestycji zaangażowano rodzimych inżynierów, konstruktorzy, a nawet cieśli i architektów. Nie jest to przypadek. Inwestor posiada już inne wieże widokowe, ale jest to pierwsza w województwie śląskim. 

Wieżom widokowym Grupy Pingwina zawsze przyświeca dodatkowy cel: edukacja. Wieża w Krynicy-Zdroju opowiada o wierzeniach łemków, Wieża z Kurzętnika tłumaczy gościom dlaczego Kurza Góra to niedoszły Grunwald. Nasze Wieża również będzie uczyć i interesować małych i dużych, choć jeszcze nie chcemy zdradzać szczegółów jesteśmy pewni, że tematyka instalacji edukacyjnych, którą przygotowała Anna Machacz odpowiedzialna w Grupie Pingwina za edukację przypadnie do gustu zwiedzającym.

Karolina Cieślar cytowana przez portal property.pl.

Wieża widokowa w Wiśle ma wkomponować się w otoczenie

Poza wykorzystaniem drewna i braku ingerencji w jego naturalny wygląd, inwestor budujący wieżę widokową w Wiśle, zapewnia, iż budowla nie będzie odcinać się od otoczenia, gdzie jest zlokalizowana. Konstrukcja została przemyślana w taki sposób, aby podkreślać walor przyrodniczy całej inwestycji. Dbałość o wykorzystanie cech architektury drewnianej charakterystycznej dla tego regionu, tylko podkreśli lokalny wymiar atrakcji turystycznej.  

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Polska musi więcej inwestować w AI. „Powinna być w top 5” INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *