Kolekcja Trendy 2024 Balkony i Tarasy Leroy Merlin

Kolekcja Trendy 2024 Balkony i Tarasy Leroy Merlin - INFBusiness

Niezależnie od tego, czy chcemy tylko lekko odświeżyć wygląd naszego balkonu oraz tarasu, czy przygotowujemy jego wielką metamorfozę, warto znać wiodące tendencje urządzania pomieszczeń na zewnątrz. Na całym świecie badacze trendów obserwują niesłabnące zainteresowanie bliskością przyrody, które po pandemii wpisało się w naszą codzienność. Taras, czy choćby malutki kącik do wypicia porannej kawy na balkonie, to jedna z naszych podstawowych potrzeb. Szukamy jednak rozwiązań, które nie będą skomplikowane, obciążające w związku z koniecznością ciągłej pielęgnacji, pracy nad ich utrzymaniem. Sprawdzają się sprytne patenty, łatwe w czyszczeniu meble.

Jednocześnie taki „zielony pokój” to współczesny luksus – wielu z nas chce więc, by jego przestrzeń cieszyła oko i dawała poczucie rekreacji w wyjątkowej atmosferze. Nawet urządzenia takie jak grill powinny być estetyczne, coraz większą rolę odgrywa też oświetlenie. Inspiruje nas Lazurowe Wybrzeże, które od kilku lat przeżywa turystyczny renesans dzięki influencerom z Instagrama i TikToka. Klasyczne parasolki i kolorowe leżaki, oraz kamyczki przypominające plaże Antibes, Nicei czy Cannes, to prosty sposób na stworzenie na tarasie namiastki wakacji. Z kolei styl miejski, to ukłon w stronę wielbicieli komfortu i elegancji w wydaniu funkcjonalnym. Niektóre trendy są odpowiedzią na ocieplenie klimatu. Wszystko wskazuje na to, że rośliny lubiące gorąco – półpustynne, oraz te ze stref podzwrotnikowych – na stałe zagoszczą na naszych tarasach.

Kolekcja Trendy 2024 Balkony i Tarasy Leroy Merlin - INFBusiness

Nowy Meksyk

Inspiracją dla tego ciepłego, relaksującego trendu są kolory pustyni i półpustyni Arizony oraz wyżyny meksykańskiej, a także tradycyjne rzemiosło. Taras urządzony w takim stylu ozdabiają sucholubne rośliny klimatu zwrotnikowego (opuncje, jukki, agawy, wilczomlecze, trawy meksykańskie) oraz materiały znane z tradycyjnej architektury terenów północnego Meksyku: drewno, gliniany tynk, terakota. W dodatkach wykorzystana jest trawa morska, rattan, płótno. Nowoczesny akcent dekoracyjny stanowią tkaniny w proste, etniczne, geometryzujące desenie.

Kolekcja Trendy 2024 Balkony i Tarasy Leroy Merlin - INFBusiness

Saint-Tropez

Szafirowe niebo, turkusowa woda, biel skał oraz róż kwitnących oleandrów – oto paleta kolorystyczna tego radosnego, pełnego życia stylu, który przywodzi na myśl film „Basen” Françoisa Ozona. Stawiamy na duże, wyraziste plamy barwne – np. w postaci kolorowych parasolek, poduszek czy leżaków. W donicach z roślinami tarasowymi usypujemy jasny żwirek. Pasujące śródziemnomorskie rośliny to palmy, wspomniane oleandry, drzewka oliwne, lawenda, proso rózgowate.

Kolekcja Trendy 2024 Balkony i Tarasy Leroy Merlin - INFBusiness

Neutralna prostota

Mniej znaczy więcej. Jeśli chcemy stworzyć stylowy taras lub balkon „instant”, najłatwiej będzie postawić na drewno, pojemnikowe rośliny o ozdobnych liściach i jasne kolory. Efekt będzie przypominał ekologiczne klimaty Skandynawii, szczególnie jeśli wybierzemy drewno olejowane, jasne, oraz neutralne kolory dodatków. Uzupełnieniem naturalnej prostoty na tarasie czy balkonie będzie karłowata wiśnia o pięknych, delikatnych listkach.

Kolekcja Trendy 2024 Balkony i Tarasy Leroy Merlin - INFBusiness

Miejski szyk

Moc ciemnych materiałów objawia się w ich elegancji i jednocześnie łatwości w utrzymaniu. Szare, czarne, czy grafitowe meble ogrodowe długo wyglądają jak nowe. Stół ze szklanym blatem podkreśla nowoczesny styl gospodarza. Na takim tarasie czy balkonie warto zadbać o stylowe, nowoczesne oświetlenie, które pozwoli docenić urok relaksującego kącika podczas nastrojowej kolacji. Rośliny ograniczamy do minimum – są tylko akcentem. Za to ważną funkcję pełni naturalny kamień, oraz drewno, których struktura stanowi dekorację. Trend „Miejski szyk” szyk pasuje zarówno do wielkomiejskich apartamentowców, jak i podmiejskich willi w stylu nowoczesnym.

Kolekcja Trendy 2024 Balkony i Tarasy Leroy Merlin - INFBusiness

 

https://www.leroymerlin.pl/porady/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *