Ministerstwo Obrony Narodowej wprowadza zmiany w przepisach umundurowania, pozwalając na noszenie brązowych butów za kostkę niezależnych od oficjalnego wzoru. Zmiana ta dotyczy ubioru polowego i ćwiczebnego, otwierając nowe możliwości dla żołnierzy.
Zmiany dotyczą butów żołnierzy (East News, Marek Maliszewski/REPORTER)
Ministerstwo Obrony Narodowej planuje wprowadzenie znaczącej zmiany w regulacjach dotyczących ubioru wojskowego. Projekt rozporządzenia stwarza możliwość noszenia przez żołnierzy brązowych butów za kostkę, które nie muszą być zgodne z oficjalnym wzorem dostarczanym przez ministerstwo – pisze portal defence24.pl.
Jak czytamy, nowo wprowadzony zapis do obowiązujących przepisów będzie pozwalał na noszenie brązowych butów taktycznych za kostkę w ramach ubioru polowego i ćwiczebnego, nawet jeśli ich wygląd odbiega od standardowego wzoru.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz także: Zbudowała gigantyczny biznes. "W dniu porodu pracowałam"
Koniec z niewygodnym obuwiem
Dotychczas obowiązujące przepisy wymagały ścisłego przestrzegania wzoru obuwia zatwierdzonego przez MON, co w praktyce oznaczało konieczność korzystania z niezbyt lubianych przez wojskowych, mniej wygodnych butów dostarczanych przez armię.
Przestrzeganie tego regulaminu miało istotne znaczenie, gdyż za jego złamanie żołnierze mogli być narażeni na utratę dodatków finansowych oraz ograniczenia w przyznawaniu urlopów – pisze defence24.pl.
Na ćwiczenia trafi 200 tys. Polaków
W przyszłym roku Wojsko Polskie planuje intensyfikację rekrutacji oraz ćwiczeń wojskowych. Do zawodowej służby wojskowej ma być powołanych maksymalnie 16 tys. osób, a do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej niemal 40 tys. Tym samym na ćwiczenia trafi 200 tys. rezerwistów.
Z projektu rozporządzenia Rady Ministrów wynika, że w 2025 roku liczba osób powołanych do czynnej służby wojskowej ma znacząco wzrosnąć. Do zawodowej służby wojskowej planuje się przyjęcie do 16 tys. nowych żołnierzy.
Zobacz także:
Wojsko będzie wzywać do służby w 2025 r. Na ćwiczenia trafi 200 tys. Polaków
W ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, składającej się z miesięcznego szkolenia podstawowego oraz 11-miesięcznego szkolenia specjalistycznego, powołanych ma być maksymalnie 39,7 tys. osób, w tym 4,7 tys. w trakcie kształcenia.