Istnieje optymizm wokół potencjalnego ratunku Rafako. Wynika to z doniesień wskazujących, że Polimex zamierza utworzyć partnerstwo z Agencją Rozwoju Przemysłu i Towarzystwem Finansowym Silesia w celu nabycia konkretnych aktywów spółki.
/ Andrzej Grygiel / reporterska
Polimex Mostostal zawarł warunkową umowę inwestycyjną z Agencją Rozwoju Przemysłu i Towarzystwem Finansowym Silesia, która będzie polegała na przystąpieniu do istniejącej spółki utworzonej przez jeden z tych podmiotów i objęciu akcji w podwyższonym kapitale zakładowym do kwoty 9 mln zł każda , o czym Polimex poinformował w komunikacie prasowym. Spółka ta ma podjąć działania w celu nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa lub wybranych aktywów Rafako.
„W wyniku przystąpienia do spółki i objęcia akcji w podwyższonym kapitale zakładowym, zaangażowanie finansowe emitenta w spółkę nie przekroczy kwoty 9,15 mln zł ” – podał Polimex.
Reklama
Według doniesień, celem spółki będzie podjęcie działań zmierzających do przejęcia zorganizowanej części przedsiębiorstwa lub wybranych aktywów upadłej spółki Rafako w celu wykorzystania ich potencjału do celów działalności gospodarczej.
Czy Rafako zostanie uratowany? Ministerstwo Aktywów Państwowych rozpoczęło działania
Na początku marca Ministerstwo Aktywów Państwowych oświadczyło, że podjęło działania mające na celu zachowanie produkcji zbankrutowanej spółki Rafako . Odnotowało również, że Agencja Rozwoju Przemysłu była zaangażowana w rozmowy z potencjalnym inwestorem dotyczące przejęcia spółki i opracowania modelu finansowania.
23 stycznia tego roku powiernik Rafako ujawnił, że zwolnienia grupowe nastąpią do końca lutego i obejmą do 699 pracowników firmy . 28 lutego był ostatnim dniem pracy dla setek pracowników Rafako. Od marca pracowali tylko ci zatrudnieni przez powiernika.
Odtwarzacz wideo wymaga włączonej obsługi JavaScript w przeglądarce. Polsat News