Ile zapłacisz za sprzątanie grobu przed 1 listopada? Ceny usług

Nie masz możliwości posprzątać grobów bliskich przed 1 listopada? To zadanie możesz powierzyć profesjonalnym firmom. Ile kosztuje taka usługa? Zdjęcie

Ile zapłacisz za sprzątanie grobu przed 1 listopada? Ceny usług - INFBusinessgrobów przed 1 listopada. Ile zapłacisz za taką usługę?” style=”display:block;max-width:100%;height:auto;width:800px;aspect-ratio:2000/1333;” width=”800″ height=”533″ alt=”Ceny za sprzątanie grobów przed 1 listopada. Ile zapłacisz za taką usługę? /Tomasz Kawka/East News /East News” class=”img-responsive” />

Ceny za sprzątanie grobów przed 1 listopada. Ile zapłacisz za taką usługę? /Tomasz Kawka/East News /East News Reklama

Dla kogo jest usługa sprzątania grobów przed Wszystkimi Świętymi?

Niegdyś jedynym sposobem na posprzątanie nagrobków rodziny było samodzielne odwiedzenie cmentarza. Obecnie coraz popularniejsze staje się kupowanie usługi, jaką jest profesjonalne czyszczenie grobów.

Z tej opcji korzystają osoby w różnym wieku. Seniorzy, którzy nie czują się już na tyle sprawni, by samodzielnie podołać tego zadaniu, ale także młodsze osoby, które są po prostu zapracowane. Ta usługa cieszy się powodzeniem również wśród osób, które nie mieszkają w tym samym mieście, w którym znajdują się groby ich bliskich. A tak dzieje się coraz częściej.

Co obejmuje sprzątanie grobów?

Co ważne, w wielu firmach profesjonalnie zajmujących się świadczeniem takich usług obejmuje nie tylko pozamiatanie czy umycie nagrobka. Firmy te korzystają z preparatów, które są w stanie usunąć plamy, rdzę i inne trudne zabrudzenia z pomników i samej płyty. W ramach usługi znajduje się również czyszczenie napisów, usunięcie chwastów i starych zniczy czy pozostałości po wiązankach.

Reklama

W opcji premium można również zlecić wyłożenie bezpośredniego sąsiedztwa grobu kostką brukową czy wysypanie żwiru. Firma może zadbać też o rośliny: posiać trawę, posadzić wybrane gatunki roślin.

Ile kosztuje sprzątanie grobu? Cennik 2024

Cena sprzątania grobu w 2024 zależy od wielkości grobu i jego lokalizacji. Więcej będzie kosztowało sprzątanie grobu zaniedbanego niż takiego, który był regularnie sprzątany. Nie bez znaczenia jest oczywiście zakres usług.

I tak podstawowa usługa, jaką jest mycie i sprzątanie grobu oraz jego bezpośredniego otoczenia (usuwanie kwiatów i zniczy) kosztuje ok. 130 złotych w przypadku pojedynczego, a podwójnego – 140 zł.

Za sprzątanie grobowca rodzinnego przyjdzie nam zapłacić ok. 150 złotych, a grobowca z kryptą – 160-170. Jeśli zostanie wybrana usługa pastowania, należy za nią dopłacić — średnio od 10 do 20 złotych.

W przypadku grobów ziemnych, sprzątanie obejmujące wyrywanie chwastów, usuwanie kwiatów i starych zniczy oraz ogólne sprzątanie i zapalenie niewielkich zniczy to wydatek rzędu 150 zł.

Podane ceny dotyczą dużych miast. W mniejszych miejscowościach i średniej wielkości miastach ceny mogą być niższe — szczególnie w przypadku firm jednoosobowych. Ogłoszeń można szukać na serwisach aukcyjnych i w lokalnych mediach.

Czy taka usługa jest opłacalna? Jeśli nie mamy możliwości posprzątać osobiście, 150 złotych wydaje się atrakcyjną ceną.

KO

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Wydarzenia”: Bez podwyżek, bez wywozu. Kryzys śmieciowy w gminie Wieliczka Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *