Miłośnicy kapibar mogą podjąć się wyjątkowego zdania. Ogród zoologiczny we Wrocławiu oferuje dla wielu pracę marzeń – poszukuje młodszego opiekuna kapibar, czyli największych gryzoni żyjących na świecie. Wrocławskie zoo przypomina jednak, że czas spędzony z kapibarami to nie tylko przyjemności, ale również wiele obowiązków. W ofercie pracy podano wymagania, które kandydat na to stanowisko musi spełnić.
/JOAQUIN SARMIENTO / AFP /AFP
Kapibary podbiły serca internautów – w ostatnim czasie stały się bohaterami postów, relacji i filmików w mediach społecznościowych. Te wyjątkowe, największe żyjące gryzonie na świecie, zasłynęły z przyjaznego usposobienia do człowieka.
Pracownicy ogrodów zoologicznych przyznają, że w ostatnim czasie odwiedzający ich goście coraz częściej pytają o zagrody z kapibarami. Tymczasem okazuje się, że wrocławskie zoo oferuje możliwość codziennego spędzania czasu z kapibarami i publikuje ofertę pracy dla opiekunów tych zwierząt.
Reklama
Opiekun kapibar poszukiwany. Zoo we Wrocławiu opublikowało wyjątkową ofertę pracy
Zoo we Wrocławiu poszukuje młodszego opiekuna kapibar. – Żeby nie było tak kolorowo, że u nas to tylko kapibary się karmi, do zadań opiekuna będzie należeć wiele innych obowiązków – informuje wrocławski ogród zoologiczny.
Wśród obowiązków wymieniono:
- opiekę nad powierzonymi zwierzętami,
- obserwację zwierząt,
- przygotowanie karmy i karmienie zwierząt,
- sprzątanie pomieszczeń i wybiegów,
- dbałość o wystrój obiektów i wzbogacanie środowiska dla zwierząt.
Zoo zaznacza, że praca wykonywana jest także w godzinach popołudniowych i w dni ustawowo wolne od pracy.
Chcesz zostać opiekunem kapibar? Te wymagania musisz spełnić
Kapibary to największe współcześnie żyjące gryzonie. Charakteryzują się krępą budową ciała, posiadają dużą głowę o tępo zakończonym pysku i małych uszach. Jak podaje wrocławskie zoo, długość ciała dorosłego osobnika dochodzi do 130 cm, ogon jest krótki, szczątkowy, a wysokość w kłębie to 40-50 cm. Masa ciała waha się w granicach 40-65 kg.
Rozwiń
W naturze gryzoń ten zamieszkuje przede wszystkim tereny Kolumbii, Wenezueli, Ekwadoru, Peru, Gujany, całej Brazylii, wschodniej Boliwii, Paragwaju, Urugwaju oraz północno-zachodniej i wschodniej Argentyny.
Zoo we Wrocławiu opublikowało także konkretne wymagania, które musi spełnić kandydat na opiekuna zwierząt w Wydziale Ssaków Kopytnych:
- wykształcenie co najmniej średnie; preferowane zootechniczne, biologiczne lub weterynaryjne,
- dobry stan zdrowia, pozwalający na pracę fizyczną w zmiennych warunkach atmosferycznych, wymagającą jednocześnie koncentracji i odporności na stres,
- umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, dyspozycyjność,
- doświadczenie i zamiłowanie do pracy ze zwierzętami,
- mile widziane jest posiadanie uprawnień pozwalających na obsługę sprzętu zmechanizowanego (ciągnik).
Wymagane do podjęcia pracy są także dokumenty: podanie o przyjęcie do pracy, curriculum vitae z przebiegiem nauki i dotychczasowej pracy zawodowej, a także oświadczenie kandydata pretendującego do zajmowania się zwierzętami.
W ofercie pracy nie podano jednak proponowanego wynagrodzenia za opiekę nad tymi zwierzętami.
Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. INTERIA.PL