Masz problemy ze snem? Ten naturalny składnik działa lepiej niż pigułka. Uzyskaj dawkę

Kobieta zasypiająca Masz trudności z zasypianiem? Zanim sięgniesz po leki, rozważ to naturalne podejście sugerowane przez znanego dietetyka. Już niewielka ilość może przynieść zauważalne korzyści.

Wiele osób ma problemy ze snem, które mogą wynikać z różnych czynników, w tym stresu, nadmiernej stymulacji lub niezdrowych nawyków. Często w takich okolicznościach sięgamy po tabletki nasenne; jednak nie zawsze jest to idealny wybór. Okazuje się, że istnieje wiele naturalnych rozwiązań, które mogą poprawić jakość snu. Jedno z nich jest polecane przez wybitnego dietetyka.

Napój wspomagający szybszy sen

Dr Bartosz Kulczyński, badacz, dietetyk i technolog żywności i żywienia, zauważył, że przewlekła bezsenność dotyka około 30 procent populacji. W udostępnionym przez siebie filmie poleca konkretny produkt, który może ułatwić zasypianie. Pomaga on zrelaksować ciało, obniżyć temperaturę ciała i umożliwia głęboki i regenerujący sen. Tym produktem jest glicyna .

Glicyna jest najprostszym i najsilniejszym aminokwasem występującym w organizmie człowieka – tłumaczy dietetyk.

Zazwyczaj spożywamy od 3 do 5 gramów tego związku w naszej diecie, ale każda dodatkowa przyjmowana glicyna może znacząco poprawić nasze zdrowie. Glicyna jest niewątpliwie wsparciem naszego snu. Ekspert odniósł się do badania z 2007 r., w którym uczestnicy przyjmowali glicynę tuż przed pójściem spać.

Ważne jest, aby zauważyć, że przyjmowanie glicyny przed snem skutkuje zarówno subiektywną, jak i obiektywną poprawą jakości snu, ale w sposób odmienny od konwencjonalnych leków nasennych. Ponadto, naukowcy odkryli, że glicyna łagodzi również senność w ciągu dnia, co jest naturalną konsekwencją ułatwiania łatwiejszego zasypiania i zapewniania głębokiego, regenerującego odpoczynku, zauważył specjalista.

Ekspert przedstawił również, jak wykorzystać glicynę. W badaniu uczestnicy przyjmowali 3 gramy glicyny na godzinę przed snem. Zauważalny efekt można zaobserwować po pierwszym użyciu tego suplementu.

Jakie dodatkowe korzyści oferuje glicyna?

Glicyna nie tylko pomaga szybciej zasnąć, ale także wspiera nasze zdrowie na wiele innych sposobów. Na przykład jest szczególnie korzystna dla osób starszych, ponieważ pomaga w problemach ze stawami (takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów).

Synteza kolagenu jest znacząco upośledzona w chorobie zwyrodnieniowej stawów, więc jej zwiększenie może pomóc w regeneracji chrząstki. Wymaga to wysokich poziomów glicyny, proliny i lizyny, stwierdził dietetyk.

Ponadto glicyna wpływa na poziom kwasu moczowego, ponieważ łącząc glicynę z tryptofanem, możemy osiągnąć bardzo korzystny efekt zdrowotny w zakresie obniżania poziomu kwasu moczowego we krwi, co jest kluczowe dla osób zmagających się z dną moczanową. Ten aminokwas ma również pozytywny wpływ na osłabienie mięśni i zmniejszoną odporność.

Jakie są źródła glicyny?

Jak wyjaśnił ekspert, glicynę można pozyskać z pożywienia. Jej najwyższe stężenia występują w drobiu i czerwonym mięsie, rybach (zwłaszcza makreli), a także w jajach, pestkach dyni, migdałach i soczewicy. Dietetyk podkreśla znaczenie włączenia tych produktów do naszej diety.

Jeśli jednak dążymy do poprawy wyników, to, jak wspomniano, możemy rozważyć glicynę w formie suplementu. Optymalnym wyborem byłaby prawdopodobnie glicyna w formie proszku, którą można rozpuścić na przykład w wodzie – wyjaśnił specjalista.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *