Podwójna pensja na kontach pracowników. Pieniądze trafiły do 30 000 osób

Choć wielu pracowników regularnie wyczekuje comiesięcznej wypłaty wynagrodzenia, zdarza się, że tak szybko jak pieniądze wpłynęły na konto, równie szybko z niego znikają. Przecież trzeba zapłacić czynsz, rachunki za media, telefon czy raty za samochód lub mieszkanie. A co w sytuacji, gdyby nasze konto zasiliła podwójna wypłata? Właśnie w takiej sytuacji kilka dni temu znalazło się 30 tys. pracowników z Zurychu. Zdjęcie

Pracownicy miejscy z Zurychu dostali dwa razy wyższe pensje. Wszystkiemu winien błąd techniczny /123RF/PICSEL

Pracownicy miejscy z Zurychu dostali dwa razy wyższe pensje. Wszystkiemu winien błąd techniczny /123RF/PICSEL Reklama

Jak informuje serwis fortune.com, w poniedziałek na konta pracowników miejskich z Zurychu wpłynęły wynagrodzenia za luty w podwójnej wysokości. Dodatkowe przelewy odbiły się szerokim echem nie tylko w szwajcarskich, ale i zagranicznych mediach. Nic w tym dziwnego, nie co dzień przecież dochodzi do takich sytuacji. 

Z powodu błędu wysłano 175 mln franków szwajcarskich

Jak informuje serwis, niedługo po tym jak doszło do pomyłki, władze miasta przeprosiły pracowników za zaistniałą sytuację i wezwały do zwrotu nadwyżki. Z powodu błędu wysłano łącznie 175 mln franków szwajcarskich (ok. 792 mln zł). 

Reklama

Podwójną wypłatę wynagrodzeń miał spowodować błąd oprogramowania dostawcy operatora telekomunikacyjnego Swisscom AG, z którego korzystał Zuercher Kantonalbank zarządzający przelewami. – Swisscom jest świadomy powagi tego incydentu i przeprasza za powstałe niedogodności – czytamy w oświadczeniu firmy telekomunikacyjnej, które przytacza serwis. 

Pracownicy muszą zwrócić nadwyżkę pensji

Jaka była reakcja urzędników? Powołując się na informacje zamieszczone w szwajcarskich gazetach, serwis podaje, że pracownicy zaczęli oni dzwonić do urzędów i pytać o dodatkowe pieniądze. Niektórzy podchodzili do tego z dystansem, mówiąc, że „kompensacja inflacji” i prosili o powtórkę takiego przelewu. Teraz bank stara się opracować usprawnioną procedurę, tak aby wszyscy, którzy muszą zwrócić pieniądze, mogli to zrobić łatwo i bez problemów.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Czy budowa CPK to dobry pomysł? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *