Jak poinformował portal money.pl, do siedziby Totalizatora Sportowego w Warszawie weszli funkcjonariusze CBA. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński stwierdził, że zabezpieczane są dokumenty do prowadzonego śledztwa. Na razie nie ujawnia, czego ono dotyczy.
/ARKADIUSZ ZIOLEK /East News
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych ujawnił w rozmowie z portalem, że CBA działa na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. – Są to jedyne informacje, które na tym etapie postępowania mogę państwu przekazać – powiedział money.pl Dobrzyński.
„Totalizator Sportowy potwierdza, że w dniu 15 maja 2024 roku Spółka otrzymała postanowienie Prokuratora Prokuratury Regionalnej w Szczecinie o żądaniu wydania rzeczy (przeszukania). Żądanie dotyczy lat 2017-2021. Spółka w pełni współpracuje z funkcjonariuszami CBA realizującymi czynności w tym zakresie” – głosi oświadczenie opublikowane na stronie internetowej Totalizatora Sportowego.
Reklama
Również biuro prasowe spółki, z którym się skontaktowaliśmy, nie udziela szczegółowych informacji na temat sprawy.
Zmiany w Totalizatorze Sportowym. Od marca nowy prezes
19 marca nowym prezesem spółki Skarb Państwa, która jest organizatorem m.in. gier liczbowych Lotto, został Rafał Krzemień. Jego poprzednik, Olgierd Cieślik, zarządzał Totalizatorem Sportowym od 2017 roku. Odwołano go ze stanowiska w lutym. Wraz z nim z zarządu odeszli Magdalena Kopka-Wojciechowska i Rafał Łaski.
Prezes Rafał Krzemień wcześniej kierował Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. W przeszłości zasiadał m.in. w zarządzie Polskiego Holdingu Nieruchomości i był wiceprezesem Poczty Polskiej.
W zarządzie spółki są także Szymon Gawryszczak, Artur Kapelko i Stanisław Grabiec.
Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. INTERIA.PL