Weltbild ogłasza upadłość. Wini „agresywnych dostawców” z Chin

Platformy Temu i Shein są coraz popularniejsze w Europie. Sukces chińskich sprzedawców to zła wiadomość dla lokalnych marek. Przekonała się o tym niemiecka firma handlowa Weltbild, która własnie złożyła wniosek o upadłość. Jednym z powodów ma być „wejście na rynek nowych, agresywnych dostawców z regionu azjatyckiego”. Zdjęcie

Firma Weltbild złożyła wniosek o upadłość /AFP

Firma Weltbild złożyła wniosek o upadłość /AFP Reklama

Weltbild, niemiecka firma z branży handlu detalicznego, złożyła wniosek o upadłość. O sprawie informuje we wtorek Portal Spożywczy. 

Weltbild specjalizuje się w sprzedaży stacjonarnej, katalogowej i online. Firma handluje książkami oraz innymi artykułami detalicznymi spoza sektora żywności. Sprzedaż Weltbild w 2023 roku osiągnęła poziom 500 mln euro.

Konkurencja z Azji dała się we znaki niemieckiej firmie

Wniosek o upadłość został złożony przez spółkę Weltbild GmbH & Co. Jak czytamy na portalu, niewypłacalność tej spółki skomentował już właściciel całej grupy Weltbild, grupa Droege z siedzibą w Düsseldorfie. Upadłość spółki Weltbild „nie ma wpływu na żadne inne marki i inwestycje grupy” – podaje firma. Pozostałe sektory działalności grupy generują ok. 80 proc. jej sprzedaży. 

Reklama

Grupa jako główny powód ogłoszenia niewypłacalności wymienia wpływ sytuacji międzynarodowej związanej z wojnami w Ukrainie i Palestynie, co wpływa na zakłócenia łańcuchów dostaw. Do tego dochodzi chińska konkurencja. „Wejście nowych agresywnych dostawców z Azji jeszcze pogorszyło i tak już napiętą sytuację konkurencyjną” – dodali przedstawiciele Weltbild cytowani przez niemiecki portal br.de.

Azjatyckie portale z branży e-commerce takie jak Temu i Shein zyskują coraz większą popularność w Europie. Temu jest już najczęściej ściąganą aplikacją w Europie. Zgodnie z informacjami na stronie spółki, chiński sprzedawca planuje dalszy wzrost i intensywną kampanię marketingową na naszym kontynencie.

Weltbild ogłasza upadłość. Po raz kolejny

Weltbild już raz ogłosił upadłość, w 2014 roku – przypomina Portal Spożywczy. Jak podaje br.de, firmę przejął wtedy obecny właściciel. W procesie restrukturyzacji zlikwidowano tysiące miejsc pracy, a wiele placówek Weltbild zostało zamkniętych. 

Upadłością Weltbild zajmie się teraz ta sama kancelaria, co wtedy. Tymczasowy syndyk masy upadłościowej będzie teraz próbował ustabilizować działalność biznesową firmy. 

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Gwiazdowski mówi Interii. Odc. 84: Może czas zmienić konstytucję? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *