Nowa instalacja fotowoltaiczna w Zakładzie Produkcyjnym w Polsce

Nowa instalacja fotowoltaiczna w Zakładzie Produkcyjnym w Polsce - INFBusiness

REHAU Window Solutions konsekwentnie realizuje swoją strategię zrównoważonego rozwoju

REHAU Window Solutions umacnia swoją pozycję pioniera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Obecnie trwają prace przygotowawcze pod budowę nowej instalacji fotowoltaicznej, która dostarczy zieloną energię do polskiego zakładu w Nochowie koło Śremu. Ta inicjatywa jest częścią jasno określonego planu strategicznego REHAU Window Solutions, który zakłada wprowadzenie zrównoważonego rozwoju na wszystkich poziomach organizacji.

W ramach 20 letniej współpracy z EDP Energia Polska, na terenie firmy zainstalowany zostanie system fotowoltaiczny, który dostarczy zieloną energię do zakładu produkcyjnego oraz budynków magazynowych. Przyczyni się to znacząco do zwiększenia niezależności energetycznej firmy oraz będzie stanowić kolejny krok w ramach globalnej strategii zrównoważonego rozwoju REHAU.

REHAU Window Solutions stawia na przyszłość, inwestując w zieloną energię i dążąc do bardziej zrównoważonego świata „REHAU Window Solutions bierze pełną odpowiedzialność za praktykowanie zrównoważonego rozwoju. Konsekwentnie rozszerza swój status pioniera w tej dziedzinie – także w interesie swoich partnerów i klientów, koncentrując się na przyszłej rentowności oraz przewadze konkurencyjnej. Tego typu projekty, jak nasza obecna inwestycja w fotowoltaikę w Polsce, w imponujący sposób pokazują zdolność REHAU Window Solutions do działania i determinację w konsekwentnym wdrażaniu strategii zrównoważonego rozwoju. Strategie produktowe REHAU Window Solutions oraz produkowane w Nochowie profile ze znacznym udziałem recyklatu, są kluczowe dla konkurencyjności naszych partnerów i klientów. Jednocześnie to tu znajduje się jeden z trzech zakładów REHAU przetwarzających materiał okienny z recyklingu na pełnowartościowy granulat do produkcji stolarki. Połączenie gospodarki o obiegu zamkniętym w naszych produktach i produkcji niskoemisyjnej wyznacza trendy, które wdrażamy konsekwentnie we wszystkich obszarach. Dzięki tym działaniom portfolio produktów jest już doskonale przygotowane do sprostania wyzwaniom, takim jak Zielony Ład czy taksonomia EU” – mówi Carsten Heuer, CEO REHAU Window Solutions.

„Jako jeden z największych pracodawców w regionie staramy się jak najlepiej wypełniać naszą rolę i odpowiedzialność wobec społeczeństwa oraz środowiska. Instalacja systemu fotowoltaicznego przynosi bezpośrednie korzyści dla REHAU Window Solutions, takie jak obniżenie kosztów operacyjnych dzięki efektywniejszemu wykorzystaniu energii i surowców” – mówi Jerzy Kruszelnicki, dyrektor zakładu REHAU Window Solutions w Śremie.

Praktykowanie zrównoważonego rozwoju pozwala oszczędzać zasoby, podkreśla odpowiedzialność społeczną i optymalizuje koszty

Planowana instalacja fotowoltaiczna będzie się składać z około 2800 modułów i pozwoli na zmniejszenie roczne emisji CO2 o ponad 1000 ton. Odpowiada to rocznej absorpcji dwutlenku węgla przez ponad 182 000 dojrzałych drzew. System będzie miał moc 1,6 MWp, dzięki temu REHAU Window Solutions zwiększy swoją niezależność energetyczną i w istotny sposób przyczyni się do transformacji energetycznej oraz dekarbonizacji europejskiego przemysłu. Ta zrównoważona praktyka nie tylko oszczędza zasoby, ale także podkreśla społeczną odpowiedzialność i optymalizuje koszty.

„Dekarbonizacja przemysłu to jedno z największych wyzwań i zarazem szans dla Polski. Projekt z REHAU Window Solutions to kolejny krok w stronę zielonej transformacji i dowód na to, że przyszłość należy do odnawialnych źródeł energii” – komentuje Ireneusz Kulka, Country Manager EDP Energia Polska.
 
Nowa instalacja fotowoltaiczna w Polsce jest jednym z wielu skoordynowanych działań w ramach globalnej strategii zrównoważonego rozwoju REHAU Window Solutions. Od 2023 roku instalacja fotowoltaiczna na powierzchni 1,8 hektara zasila zieloną energią siedzibę firmy w Erlangen/Eltersdorf w Niemczech. Pokrywa ona 60 procent zapotrzebowania na energię i redukuje ślad węglowy o około 630 ton rocznie.

REKLAMA: REKLAMA: REKLAMA:

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *