Producent filmu „Bladerunner 2049” pozwał do sądu Elona Muska, Teslę i Warner Bros. Discovery twierdząc, że wykorzystane zostały elementy graficzne z filmu bez pozwolenia – podał we wtorek portal BBC. Zdaniem producenta „skala finansowa” przywłaszczenia była znacząca.
Producent "Bladerunnera 2049" pozwał Teslę, Elona Muska i Warner Bros. Discovery (GETTY, SOPA Images)
Firma produkcyjna Alcon Entertainment twierdzi, że Warner Bros (dystrybutor „Bladerunnera”) prosił ją o zgodę na wykorzystanie materiałów z filmu podczas wydarzenia promującego robotaksówkę Tesli, jednak prośba ta została jednoznacznie odrzucona.
Pomimo tego Tesla i pozostali organizatorzy wydarzenia stworzyli za pomocą sztucznej inteligencji materiały promocyjne na podstawie filmu. Wykorzystany podczas imprezy obraz przypominający „kultowy wizerunek z filmu” był wyświetlany przez kilkanaście sekund w czasie prezentacji wygłoszonej przez Muska.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz także: Miliarder zdradza, co jest najważniejsze w biznesie – Władysław Grochowski w Biznes Klasie
Alcon przekonuje w pozwie, że działanie pozwanych było „przeprowadzone w złej wierze” po to, by sprzedać więcej pojazdów.
„Każda marka rozważająca partnerstwo z Teslą musi brać pod uwagę (…) upolitycznione, kapryśne i arbitralne zachowanie Muska, które czasami przeradza się w mowę nienawiści” – dodali autorzy pozwu. Alcon oskarżył organizatorów imprezy o sugerowanie powiązań między nim a Teslą, czego firma sobie kategorycznie nie życzy.
Zobacz także:
Element strategii biznesowej. Oto dlaczego Elon Musk poparł Donalda Trumpa
Robotaksówka (cybercab) to zapowiadany przez Muska autonomiczny pojazd, którego cena ma nie przekraczać 30 tys. USD. Tesla informowała, że produkcja ma się rozpocząć do 2027 roku – przypomniał portal CNBC.