Sondaż: Co Polacy uważają za sukcesy, a co za porażki rządu Donalda Tuska?

Uczestnicy sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” oceniali postępy rządu Donalda Tuska w realizacji obietnic wyborczych. 22 marca minie 100 dni od powołania rządu Tuska.
Sondaż: Co Polacy uważają za sukcesy, a co za porażki rządu Donalda Tuska? - INFBusiness

Donald Tusk

Foto: PAP, Radek Pietruszka

Uczestników sondażu spytano o osiem najważniejszych kwestii, którymi miał zająć się rząd Donalda Tuska. Zapytano o ocenę działań w zakresie starań o fundusze europejskie, a także politykę zagraniczną, zmiany w wymiarze sprawiedliwości, publiczne media, kwestie związane z rolnictwem, ochronę praw kobiet i rozliczenie poprzedniej ekipy.

Sondaż na 100 dni rządu Donalda Tuska: Sukcesy na arenie międzynarodowej

61,3 proc. badanych uznało, że rząd osiągnął sukces jeśli chodzi o odblokowanie KPO i środków unijnych. 18,2 proc. badanych twierdzi, że działania rządu na tym polu zakończyły się porażką.

Za sukces rządu badani uważają też politykę zagraniczną rządu Donalda Tuska — taką ocenę wystawia 50,7 proc. respondentów. 31,2 proc. badanych uważa politykę zagraniczną rządu KO-Trzeciej Drogi-Nowej Lewicy za porażkę.

52,2 proc.

Tylu badanych uważa za porażkę tempo realizacji obietnic wyborczych przez rząd

Gorzej respondenci oceniają zmiany w wymiarze sprawiedliwości — tu o sukcesie mówi 39 proc. badanych, a o porażce — 37 proc. 44,4 proc. za sukces uważa rozliczanie poprzedników (37,9 proc. mówi o porażce na tym polu). Zmiany w mediach publicznych za sukces uważa 43,7 proc. badanych, a 36,9 proc. respondentów mówi o porażce na tym polu. 

Sondaż: Badani rozczarowani tempem realizacji obietnic wyborczych przez rząd Donalda Tuska

Za porażkę rządu większość respondentów uważa tempo realizacji obietnic wyborczych (52,2 proc., o sukcesie w tym zakresie mówi 28,3 proc. badanych). 47 proc. respondentów uważa, że porażką rządu jest reakcja na postulaty rolników (sukces widzi tu 21,8 proc. badanych). 41,7 proc. respondentów mówi o porażce jeśli chodzi o ochronę praw kobiet (o sukcesie mówi tu 30,5 proc. badanych).

Sondaż został przygotowany w dniach 8-10 marca metodą mieszaną CATI/CAWI na próbie 1000 osób.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *