Cmentarze w Poznaniu: Jak dojechać we Wszystkich Świętych 2024? Utrudnienia, parkingi. Mapy

1 listopada to czas, w którym wiele osób odwiedza cmentarze w Poznaniu. Przed wyruszeniem na groby bliskich, warto sprawdzić aktualne zmiany w organizacji ruchu przy poznańskich cmentarzach w okresie Wszystkich Świętych 2024.
Cmentarze w Poznaniu: Jak dojechać we Wszystkich Świętych 2024? Utrudnienia, parkingi. Mapy - INFBusiness

Jakich zmian w organizacji ruchu przy poznańskich cmentarzach należy spodziewać się w okresie Wszystkich Świętych? / zdjęcie ilustracyjne

Foto: wideonet /Adobe Stock

Informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych można znaleźć także na oficjalnej stronie miasta Poznania

Wszystkich Świętych: Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach w Poznaniu

Pierwsze zmiany w organizacji ruchu przy największych poznańskich cmentarzach wprowadzone zostały już w weekend 26-27 października. Kolejne wprowadzane będą stopniowo. Niektóre z nich potrwają aż do niedzieli 3 listopada. Najwięcej zmian zaplanowanych zostało na piątek, 1 listopada. Wspomniane zmiany to przede wszystkim dodatkowe miejsca parkingowe, ruch jednokierunkowy przy cmentarzach oraz ograniczenie prędkości do 30 km/h na ulicach w okolicach cmentarzy.

Należy pamiętać o tym, że poza opisanymi poniżej zmianami, na wniosek policji mogą zostać wprowadzone kolejne. Może to nastąpić w miejscach szczególnego nasilenia ruchu pieszych i pojazdów.

Poznań: Cmentarz komunalny nr 1 Miłostowo (Cmentarz Miłostowo)

W okolicach cmentarza na Miłostowie przez cały okres świąteczny aż do 3 listopada obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h na ul. Warszawskiej i Gnieźnieńskiej. Dodatkowo na ul. Warszawskiej od 26 października do 3 listopada obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów ciężarowych w stronę miasta. Niedostępna dla pojazdów ciężarowych będzie także ul. Gnieźnieńska od 31 października od godz. 14.00 do 3 listopada. Ponadto będzie ona jednokierunkowa do ul. Bałtyckiej za przystankami „Cmentarz”.

Od 1 do 3 listopada możliwy będzie skręt w lewo z ul. Gdyńskiej – od strony ul. Bałtyckiej w ul. Gnieźnieńską.

31 października od godz. 14.00 przy wejściu na Cmentarz na Miłostowo działać będzie przejście dla pieszych przez jezdnię wjazdową do Poznania (północną), natomiast od 1 do 3 listopada – przez obie jezdnie.

Przy cmentarzu na Miłostowie pojawią się dodatkowe miejsca parkingowe. Parkować będzie można przy ul. Warszawskiej, która od 26 do 31 października będzie w tym celu zwężona w stronę centrum miasta, natomiast od 1 do 3 listopada już w obu kierunkach. Miejsca parkingowe na tej ulicy – w dniach od 28 do 31 października (do godz. 14.00) – będą dostępne po prawej stronie jezdni wjazdowej do miasta (północnej). Natomiast w dniach 31 października (od godz. 14.00) do 3 listopada parkować tu będzie można po obu stronach jezdni od ul. Mogileńskiej.

Miejsca postojowe dostępne będą również od 31 października od godz. 14.00 do 3 listopada na lewym pasie ul. Gnieźnieńskiej do ul. Bałtyckiej za przystankami „Cmentarz”. Ponadto od 1 do 3 listopada przy ul. Gnieźnieńskiej 55 korzystać będzie można z oznakowanego darmowego parkingu, do którego przysunięty zostanie przystanek autobusowy.

Cmentarze w Poznaniu: Jak dojechać we Wszystkich Świętych 2024? Utrudnienia, parkingi. Mapy - INFBusiness

Wszystkich Świętych: Zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarza na Miłostowie / źródło: ZDM Poznań

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu

Wszystkich Świętych 2024: Cmentarz Komunalny nr 2 Junikowo (Cmentarz Junikowo)

Przy cmentarzu na Junikowie przez cały okres świąteczny aż do 3 listopada obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h na ul. Cmentarnej, Owczej i Grunwaldzkiej (przy cmentarzu). Od 26 października do 3 listopada jednokierunkowa będzie ul. Chryzantemowa na odcinku od ul. Malwowej do ul. Owczej. Dodatkowo 1 listopada jednokierunkowe będą:

  • ul. Cmentarna i Owcza na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do ul. Złotowskiej;
  • ul. Złotowska – od ul. Owczej do ul. Bukowskiej;
  • ul. Wieruszowska – od ul. Grunwaldzkiej do ul. Junikowskiej.

Ponadto w zależności od sytuacji jednokierunkowe mogą być ul. Cmentarna i Owcza również w inne dni na wniosek policji.

We Wszystkich Świętych w okolicy Cmentarza Junikowskiego funkcjonować będą dodatkowe miejsca parkingowe. Pojawią się one na:

  • lewych pasach ul. Grunwaldzkiej – na odcinku od pętli „Junikowo” do ul. Cmentarnej;
  • prawym pasie ul. Grunwaldzkiej – w stronę centrum miasta – na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Ścinawskiej;
  • ul. Wieruszowskiej – od ul. Grunwaldzkiej do posesji nr 10.

Cmentarze w Poznaniu: Jak dojechać we Wszystkich Świętych 2024? Utrudnienia, parkingi. Mapy - INFBusiness

Wszystkich Świętych: Zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarza na Junikowie / źródło: ZDM Poznań

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu

Cmentarz Górczyński, ul. Ściegiennego

Przez cały okres świąteczny aż do 3 listopada na ul. Arciszewskiego i Ściegiennego obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Od 31 października od godz. 14.00 do 3 listopada obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów ciężarowych na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Ściegiennego. Ponadto 1 listopada – od rana do wieczora – ul. Kordeckiego będzie jednokierunkowa na odcinku od ul. Albańskiej do ul. Węglowej.

Przez cały okres świąteczny aż do 3 listopada na ul. Arciszewskiego obowiązywać będzie zakaz parkowania między jezdniami. Ruch w obu kierunkach odbywać się będzie tylko jednym pasem, dzięki czemu na prawych pasach możliwe będzie parkowanie. 31 października (od godz. 14.00) i 1 listopada dostępne będą miejsca parkingowe od ul. Hetmańskiej, natomiast 2 i 3 listopada – od ul. Palacza do ul. Ściegiennego.

Od 26 października do 3 listopada miejsca postojowe znajdujące się przy Cmentarzu na Górczynie dostępne będą tylko dla osób z niepełnosprawnościami. Zatrzymanie się przy wejściu na cmentarz możliwe będzie tylko na czas do 1 minuty w celu wysadzenia lub zabrania pasażera.

Cmentarze w Poznaniu: Jak dojechać we Wszystkich Świętych 2024? Utrudnienia, parkingi. Mapy - INFBusiness

Wszystkich Świętych: Zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarza na Górczynie / źródło: ZDM Poznań

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu

Wszystkich Świętych 2024: Pozostałe poznańskie cmentarze 

Cmentarz parafialny św. Jana Vianneya w Poznaniu, ul. Lutycka

Na ul. Lutyckiej – w okolicach cmentarza – od 26 października do 3 listopada będzie zakaz parkowania po obu stronach ulicy. W tym czasie udostępniony jednak jest bezpłatny parking przy ul. Szczawnickiej 1, do którego dojazd możliwy jest od strony ul. Lutyckiej – pierwszym wjazdem w lewo. Ponadto osoby odwiedzające Cmentarz przy ul. Lutyckiej muszą pamiętać o zmianach w organizacji ruchu związanych z budową wiaduktów w ul. Lutyckiej i Golęcińskiej.

Cmentarz parafialny św. Antoniego Padewskiego, ul. św. Antoniego (Minikowo)

Ul. Minikowo i św. Antoniego będą 1 listopada jednokierunkowe na odcinku od ul. Książęcej do ronda Minikowo. Dzięki temu w godz. 5.00-18.00 będzie możliwe parkowanie na ich lewym pasie. Analogiczne zmiany mogą zostać wprowadzone – na wniosek policji – również 2 i 3 listopada.

Cmentarz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Floriana (Cmentarz Jeżycki), ul. Nowina

Przed wjazdem na cmentarz na ul. Nowina będą dostępne miejsca parkingowe „kiss & ride”, na których będzie można zatrzymać samochód, ale jedynie na czas wysadzenia lub zabrania pasażera. Poza tym możliwe są utrudnienia w ruchu w okolicy cmentarza spowodowane planowaną przebudową ul. Radosnej.

Cmentarz parafii ścięcia Jana Chrzciciela, ul. Morasko

Na ul. Morasko – w okolicy cmentarza – przez cały okres świąteczny aż do 3 listopada można będzie parkować na poboczu.

Cmentarz parafii Matki Bożej Częstochowskiej (Cmentarz Naramowice), ul. Jasna Rola

1 listopada – od wczesnych godzin porannych do godzin wieczornych – ul. Jasna Rola i Bronisława będą jednokierunkowe na odcinku od ul. Błażeja do ul. Umultowskiej.

Cmentarz Bożego Ciała, ul. Bluszczowa

Od 26 października do 1 listopada ul. Wiśniowa na odcinku od ul. Bluszczowej do ul. Wspólnej.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *