Tremco CPG Poland i PLGBC zapraszają na webinar „Posadzki żywiczne o niskiej emisji lotnych związków organicznych”

Tremco CPG Poland i PLGBC zapraszają na webinar „Posadzki żywiczne o niskiej emisji lotnych związków organicznych” - INFBusiness

Tremco CPG Poland, producent posadzek żywicznych Flowcrete, i Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) wspólnie organizują webinarium poświęcone rozwiązaniom posadzkowym spełniającym rygorystyczne wymagania dotyczące jakości powietrza, obowiązujące w zielonym budownictwie. Spotkanie, które odbędzie się online (na platformie Microsoft Teams) 25 marca 2024 r. (poniedziałek) o godzinie 10.00, poprowadzi Mikołaj Tokarski, European Product Manager w Tremco CPG, odpowiedzialny za rozwój całej kategorii posadzek w Europie. Rejestrację uczestników prowadzi PLGBC.

Spotkanie poświęcone posadzkom żywicznym o niskiej emisji LZO będzie okazją, aby dowiedzieć się:
– gdzie znajdują zastosowanie posadzki żywiczne i w jaki sposób przyczyniają się do zwiększenia trwałości konstrukcji,
– czym są lotne związki organiczne (LZO),
– jaki wpływ może mieć obecność LZO na jakość powietrza oraz samopoczucie i zdrowie użytkowników,
– jakie są obecne regulacje i standardy określające dopuszczalną emisję LZO materiałów budowlanych,
oraz poznać szeroką gamę posadzek żywicznych o niskiej emisji LZO.

Prowadzący szkolenie Mikołaj Tokarski jest związany z branżą materiałów budowlanych od 12 lat. Ukończył studia na kierunku Inżynieria Materiałowa na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Do zespołu Tremco CPG Poland Sp. z o.o. (wówczas Flowcrete Polska Sp. z o.o.) dołączył siedem lat temu. Obecnie jako European Product Manager w grupie Tremco CPG zajmuje się techniczną i marketingową stroną portfolio systemów posadzkowych marki Flowcrete dla całej Europy. 

Mikołaj Tokarski należy do czołowych na rynku ekspertów od technologii posadzek żywicznych, ich aplikacji, metodologii badania oraz praktycznego zastosowania, w tym wpływu na użytkowników. Specjalizuje się m.in. w systemach posadzkowych o właściwościach antyelektrostatycznych oraz rozwiązaniach o niskiej emisji lotnych związków organicznych (LZO), które mogą być stosowane w budynkach podlegających certyfikacji środowiskowej.

Tremco CPG, producent i dostawca materiałów do wykonywania posadzek żywicznych marki Flowcrete, to wiodący ekspert w tej dziedzinie. Firma dostarcza zarówno sprawdzone, tradycyjne technologie, jak i innowacyjne rozwiązania dla zielonego budownictwa. W odpowiedzi na wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem jako pierwsza wprowadziła na rynek pełną ofertę posadzek żywicznych zbudowanych na bazie bezrozpuszczalnikowych żywic epoksydowych, o niskiej emisji lotnych związków organicznych. Nowe technologie posadzkowe pozwalają uzyskać bardzo wysoką odporność mechaniczną i chemiczną, porównywalną z tradycyjnymi materiałami epoksydowymi zawierającymi LZO.

Rejestrację uczestników webinarium prowadzi Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego na stronie: 
www.plgbc.org.pl/wyd_i_szkol/plgbc_experts-posadzki-zywiczne-o-niskiej-emisji-lotnych-zwiazkow-organicznych/ 

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *