SPAR Polska zmieni właściciela. Grupa podjęła działania mające na celu sprzedaż biznesu – poinformowała firma. Sieć SPAR posiada 212 sklepów detalicznych na terenie całego kraju. Na razie nie wiadomo, kto przejmie biznes.
/Marek Szandurski /East News
Reklama
- SPAR Polska zmieni właściciela.
- Grupa ogłosiła, że podjęła decyzje dotyczącą sprzedaży biznesu.
- W skład SPAR Group wchodziło nie tylko 212 sklepów spożywczych, ale także m.in. centra dystrybucyjne.
- Początki marki w Polsce to przejęcie sklepów Piotr i Paweł w 2019 roku.
SPAR Polska idzie na sprzedaż, a 212 sklepów spożywczych zmieni właściciela – poinformowała firma w opublikowanym komunikacie.
W skład polskiego biznesu grupy wchodzą nie tylko sklepy spożywcze, ale także inne przedsięwzięcia.
SPAR Polska idzie na sprzedaż. 212 sklepów spożywczych zmieni właściciela
SPAR poinformował, że podjął działania mające na celu wycofanie się z działalności w Polsce. Oprócz sklepów spożywczych (zarówno korporacyjnych, jak i prowadzonych przez niezależnych operatorów detalicznych) w skład grupy wchodzi także firma produkująca gotowe dania oraz dwa regionalne centra dystrybucyjne w południowej oraz środkowej Polsce.
Grupa zapewnia jednak, że do czasu sfinalizowania transakcji dalej będzie „pracować zarówno nad wzrostem, jak i rozwojem działalności SPAR w Polsce” – czytamy w komunikacie.
SPAR Group w opublikowanym komunikacie
Grupa SPAR była obecna na naszym rynku od kilku lat i sukcesywnie rozwijała swoją działalność.
Cztery lata temu SPAR przejął sklepy Piotr i Paweł, teraz chce pozbyć się biznesu
Początki grupy SPAR to przejęcie sklepów marki Piotr i Paweł w 2019 roku. W jej ręce trafiło wtedy 66 marketów i jedno centrum dystrybucyjne.
Sklepy Piotr i Paweł systematycznie zmieniały swoje logo na SPAR – pierwszym była placówka w warszawskim centrum handlowym Blue City w listopadzie 2019 roku.
The Spar Group Limited to jeden z największych południowoafrykańskich sprzedawców detalicznych. Oprócz Republiki Południowej Afryki swoją działalności prowadzi także w innych krajach – Anglii, Irlandii, Szwajcarii i na Sri Lance. Początki działalności giganta sięgają połowy XX wieku.
Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. INTERIA