Marek Boroń nowym szefem Policji. Tyle zarobi jako komendant główny

Marek Boroń został nowym szefem Policji – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA). Jak donoszą media, wybór szefa MSWiA miał zaskoczyć policjantów, ponieważ nazwisko Boronia nie pojawiało się na żadnej „giełdzie nazwisk” dotyczących nowego Komendanta Głównego Policji. Ile zarobi nowy komendant główny? Znamy już stawki, jakie otrzymywać za swoją pracę będzie Marek Boroń. Zdjęcie

Nowym szefem policji został insp. Marek Boroń /MSWiA / X, 123RF/PICSEL /

Nowym szefem policji został insp. Marek Boroń /MSWiA / X, 123RF/PICSEL / Reklama

„Szef MSWiA Marcin Kierwiński powierzył pełnienie obowiązków komendanta głównego Polskiej Policji insp. Markowi Boroniowi” – poinformowało ministerstwo.

Marek Boroń to doświadczony oficer, który w przeszłości był wiceszefem Centralnego Biura Śledczego Policji i brał udział między innymi w wyjaśnianiu kulis afery podsłuchowej. Mundur założył 29 lat temu. W trakcie swojej kariery pracował również w komisariacie na warszawskim Ursynowie, w wydziale zabójstw komendy stołecznej, a w CBŚ współtworzył wydział operacji pościgowych.

Reklama

– To doświadczony i wieloletni funkcjonariusz, który zajmował także kierownicze stanowiska – mówił w piątek rano szef MSWiA Marcin Kierwiński.

Marek Boroń nowym Komendantem Głównym Policji. Ile zarabia szef policji?

Marek Boroń na tym stanowisku zastąpi Jarosława Szymczyka, który przeszedł na emeryturę. Ile będzie zarabiać? Pensja liczona jest w kilkudziesięciu tysiącach złotych.

Z oświadczenia majątkowego byłego szefa Policji wynika, że zarobił na swoim stanowisku 399 tys. 647 zł 20 gr. Jeżeli doliczymy do tego „trzynastkę”, to wychodzi kwota ok. 30 tys. 740 zł miesięcznej pensji brutto. Do tego należy doliczyć premie czy inne bonusy przysługujące policjantom.

Rozwiń

Nie tylko wysoka wypłata, ale i spora odprawa. Tyle może dostać Marek Boroń

Na koniec służby można również liczyć na sowitą odprawę. „Wysokość odprawy dla policjanta w służbie stałej równa się wysokości trzymiesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym, należnymi na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym” –  wynika z art. 115 pkt. 1 ustawy o Policji.

Odprawa ulega zwiększeniu o 20 proc. uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym za każdy dalszy pełny rok wysługi ponad 5 lat nieprzerwanej służby aż do wysokości sześciomiesięcznego zasadniczego uposażenia wraz z dodatkami o charakterze stałym. Okres służby przekraczający 6 miesięcy liczy się jako pełny rok” – czytamy dalej w ustawie.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. ABW przeciwko SMR-om? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *