InPost ruszył z nową usługą. To wyzwanie dla Poczty Polskiej

Polacy pokochali paczkomaty, co najlepiej pokazują dane – we wrześniu ubiegłego roku w naszym kraju działało niemal 21 tys. urządzeń InPostu. Choć pierwszy paczkomat firmy został postawiony w Krakowie w 2009 r., w ciągu kilkunastu następnych lat spółka regularnie unowocześniała swoje usługi i zyskała sporą rzeszę klientów. Teraz przyszedł czas na kolejny ruch. – Nie stój w kolejce! – czytamy w komunikacie logistycznego giganta, który wprowadził do swojej oferty nową usługę. Od teraz InPost oferuje swoim klientom możliwość wysyłania listów. Zdjęcie

InPost zadebiutował na giełdzie w Amsterdamie /123RF/PICSEL

InPost zadebiutował na giełdzie w Amsterdamie /123RF/PICSEL Reklama

W poniedziałek InPost poinformował, że w mobilnej aplikacji wprowadził nową opcję dla swoich klientów. Chodzi o możliwość nadania Mini paczki, która może stanowić alternatywę dla tradycyjnego wysyłania listów na poczcie.

Najnowsza propozycja InPostu. Konkurencja dla Poczty Polskiej?

Do niedawna za pomocą paczkomatu można było nadać przesyłkę w trzech rozmiarach: małym, średnim i dużym, odpowiednio za 16,99 zł, 18,99 zł oraz 20,99 zł. Osoby, które chciały wysłać drobne rzeczy, które z reguły mieściły się w kopercie, najczęściej decydowały się na skorzystanie z usług Poczty Polskiej i nadawały tradycyjny list. Właśnie do nich InPost kieruje swoją nową usługę. 

Reklama

Chcesz wysłać list lub dokument? Ktoś zostawił u Ciebie ładowarkę do telefonu i bardzo na nią czeka? A może chcesz oddać znajomemu książkę, którą przetrzymujesz zdecydowanie za długo, a nie macie czasu się spotkać? – czytamy w komunikacie firmy.  

Spółka zapewnia, że „w Mini paczce nadasz niewielkie przedmioty za niewielkie pieniądze„. Jak wyceniono najnowszą usługę logistycznego giganta? 

Najmniej, bo 11,99 zł, zapłacisz za nadanie Mini paczki, jeżeli celem dostawy jest inny paczkomat. Kilka złotych więcej, bo 14,99 zł, kosztuje nadanie przesyłki bezpośrednio do domu odbiorcy

Przesyłka ma dotrzeć na drugi dzień

InPost przekonuje, że taką paczkę można nadać nie tylko do innego miasta, ale też na drugi koniec twojego miasta. Spółka zapewnia, że przesyłka dotrze do adresata na drugi dzień

Należy mieć na uwadze, że nowa opcja dostępna jest tylko w aplikacji InPost Mobile. Dopuszczalne wymiary maksymalne to: 4 x 23 x 40cm, minimalne: 10 x 15cm, a maksymalna waga to 3kg. 

Co można nadać takim listem? Przykładowo, jak wskazała firma, w taki sposób można wysłać m.in. dokumenty, notatki, książki czy gry komputerowe. 

Ile zapłacimy w Poczcie Polskiej?

Korzystając z cennika udostępnionego na stronie Poczty Polskiej można w łatwy sposób sprawdzić, ile zapłacimy za nadanie przesyłki. 

Wysłanie priorytetowego listu poleconego o maksymalnej wadze 2 kg to koszt 18,30 zł. Mniej, bo 15,60 zł zapłacimy za nadanie listu poleconego ekonomicznego. Poczta Polska deklaruje, że jest on dostarczany do adresata do trzech dni roboczych od dnia wysyłki. 

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Wydarzenia”: Koniec z zerowym VAT-em na żywność Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *