Wanna czy kabina?

Wanna czy kabina? - INFBusiness

Wybór pomiędzy wanną a kabiną prysznicową to jeden z kluczowych problemów, przed którym staje prawie każdy urządzający łazienkę. Decyzja – o ile nie jest wymuszona na przykład niewielkim metrażem łazienki – może być naprawdę trudna. Każde z rozwiązań ma bowiem swoje unikalne zalety.

Wybór pomiędzy wanną a kabiną prysznicową to jeden z kluczowych problemów, przed którym staje prawie każdy urządzający łazienkę. Decyzja – o ile nie jest wymuszona na przykład niewielkim metrażem łazienki – może być naprawdę trudna. Każde z rozwiązań ma bowiem swoje unikalne zalety.

Wanna kojarzy się z wyjątkowym relaksem i komfortem. Prysznic – z oszczędnością czasu i wody. I chociaż dziś te różnice zacierają się, a kąpiel w kabinie natryskowej oferuje wyjątkowe doznania płynące z korzystania z deszczownic czy aromaterapii, to nierzadko wciąż trudno nam się zdecydować na konkretne rozwiązanie. Jakie są zalety korzystania z wanny, a jakie z prysznica i czy istnieje tu udany kompromis? Podpowiadamy!

Dlaczego warto wybrać wannę?

Jednym z głównych atutów posiadania wanny jest oferowana przez nią możliwość wyjątkowego relaksu. Jest doskonała do odprężenia po ciężkim dniu. Długie, ciepłe kąpiele mogą działać kojąco na mięśnie, redukując stres i poprawiając samopoczucie. Z drugiej strony warto docenić także jej praktyczną funkcję – może być wręcz niezastąpiona, jeśli w domu są małe dzieci. Kąpiel w wannie jest dla nich bezpieczniejsza i wygodniejsza, a rodzicom ułatwia mycie maluchów.

Jednak najczęściej decydujemy się na wannę ze względu na jej estetykę, a także możliwość podkreślenia charakteru łazienki. Jest ona przecież nieodłącznym elementem większych lub mniejszych salonów kąpielowych, czyli prywatnej przestrzeni dbania o własny dobrostan poprzez kontakt z wodą i możliwość głębokiego odpoczynku. Odpowiednio dobrany model wanny wraz z armaturą mogą stać się centralnym punktem takiej aranżacji. I niekoniecznie muszą to być rozwiązania wolnostojące, które zazwyczaj wymagają dużej przestrzeni.

Wanna czy kabina? - INFBusiness

W tej aranżacji, oszczędzającej miejsce wannie w zabudowie towarzyszy bateria wannowa ścienna Zicco. Wyróżnia ją składana wylewka. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne w przypadku mniejszych wanien – pozwala bowiem na większy komfort bez groźby zaczepienia o baterię. Odpowiedni dobór kolorystyki i materiałów sprawia, że nawet niewielka przestrzeń może stać się prawdziwą oazą relaksu.
 

Postaw na funkcjonalny prysznic

Natrysk niezmiennie pozostaje synonimem nowoczesności, ale odwrotnie niż kiedyś, nie kojarzy się już wyłącznie z szybką kąpielą. Chociaż statystycznie zużywamy tu mniej wody, śmiało możemy cieszyć się doznaniami płynącymi z obcowania z nią w takim samym stopniu, jak w wannie. Prysznic to także rozwiązanie lubiane przez architektów, które daje im wiele możliwości aranżacyjnych – by wymienić otwarte kabiny walk-in, brodziki zlicowane z poziomem podłogi, deszczownice czy zróżnicowane kolory profili i okuć dopasowane do wykończenia armatury.

Ergonomia i dostępność to kolejne atuty kabin prysznicowych. Sprawdzą się idealnie, jeśli w domu są osoby starsze lub z ograniczoną mobilnością. Wejście do kabiny jest zazwyczaj łatwiejsze niż wchodzenie do wysokiej wanny, szczególnie jeśli – tak, jak w naszej aranżacji – zdecydujemy się na zastosowanie rozwiązania bezprogowego. O komfort kąpieli dba tu natomiast zestaw natryskowy podtynkowy Algeo Square z deszczownią. Warto pamiętać, że kabinę możemy dodatkowo wyposażyć w siedzisko czy uchwyty, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Wanna czy kabina? - INFBusiness

Ważnym atutem kabiny prysznicowej jest także fakt, że wybrane modele mogą zajmować mniej miejsca niż wanna, co jest szczególnie istotne w małych łazienkach. Dzięki kompaktowym rozmiarom, można lepiej zagospodarować przestrzeń, pozostawiając miejsce na inne niezbędne elementy wyposażenia.

Dwa w jednym, czyli idealny kompromis

Świetnym rozwiązaniem – o ile pozwala na to metraż łazienki – jest posiadanie zarówno wanny, jak i kabiny. Taki układ pozwoli na korzystanie z zalet obu w zależności od potrzeb czy nastroju. W łazience urządzonej w stylu retro wykorzystaliśmy nie tylko stylizowane formy ceramiki sanitarnej czy wanny, ale również klimatyczne baterie z linii Antica w wykończeniu stary brąz.

Wanna czy kabina? - INFBusiness

Idealną formą kompromisu może być także posiadanie wanny z parawanem nawannowym, który umożliwia korzystanie z niej, jak z klasycznej kabiny. Efekt może być bardzo satysfakcjonujący dla użytkowników, a przy tym wyjątkowo estetyczny. Wykorzystany w projekcie zestaw natryskowy Wizard Square Pro to propozycja o oszczędnym wyglądzie i deszczowni o wymiarach 30×30 cm, która zapewni równomierne zanurzenie ciała w strumieniach wody.

Wanna czy kabina? - INFBusiness

Kluczowe jest dostosowanie łazienki do własnych preferencji i stylu życia. Tylko tak osiągniemy maksymalny komfort i funkcjonalność łazienkowego wnętrza. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujemy, z pewnością będzie to dobry – bo własny – wybór.

Materiał prasowy AFIR Biuro PR firmy FERRO

REKLAMA: REKLAMA: REKLAMA:

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *