Wcale nie leasing. Mali przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na inne rozwiązanie

Zainteresowanie wynajmem długoterminowym aut wśród przedstawicieli małych, mikro i jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło do 23 proc. w lipcu tego roku, z 17 proc. w listopadzie roku ubiegłego – wynika z badania IBRiS.

Wcale nie leasing. Mali przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na inne rozwiązanie

fot. DigitalPen / / Shutterstock

Badanie IBRiS "Oczekiwania i potrzeby przedsiębiorców wobec samochodów służbowych" wykonano w lipcu tego roku na zlecenie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP).

Z badania wynika też, że wynajem długoterminowy jest coraz bardziej rozpoznawalny, gdyż 89 proc. badanych odpowiedziało, że słyszało o niej, to o 5 pkt. proc. więcej, niż w listopadzie 2022 r. Zgodnie z wynikami badania słabnie zainteresowanie zakupem aut za gotówkę wśród najmniejszych przedsiębiorców – w porównywalnym okresie z 36 proc. do 33 proc.

ReklamaZobacz takżePolecamy: Konto Firmowe Godne Polecenia, za 0 zł za otwarcie i prowadzenie. Bez warunków, bezterminowo, z bonusami do 1500 zł

"Firmy coraz częściej oczekują elastycznych i dopasowanych indywidualnie rozwiązań, co jest zrozumiałe w obecnej sytuacji gospodarczej. Tym bardziej cieszy zainteresowanie i wysoka świadomość wśród małych, mikro i jednoosobowych firm, usług takich jak wynajem długoterminowy, który wyróżnia się na tle konkurencyjnych sposobów finansowania aut dużą stabilnością gwarantowaną klientowi" – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes PZWLP Robert Antczak.

Jego zdaniem szczególnie cenione obecnie atuty wynajmu długoterminowego wśród najmniejszych przedsiębiorców to stałej wysokości rata niezależna od zmieniających się stóp procentowych, uwzględniająca pełen serwis pojazdu, a także np. opony, czy ubezpieczenie, czy brak konieczności wnoszenia wkładu własnego.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

Jak wynika z badania, do najważniejszych czynników branych pod uwagę przez najmniejszych przedsiębiorców w naszym kraju przy wyborze finansowania auta służbowego należą: stała miesięczna rata, niezależna od stóp procentowych (49 proc.), niska miesięczna rata (41 proc.) oraz pełna obsługa, ubezpieczenie i serwis wliczone w ratę (37 proc.)

Dla niespełna co trzeciej firmy ważne są proste formalności, zaś dla przeszło co czwartej – dowolność decyzji o wykupie auta. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ mmu/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *