Karta Moja Biedronka. W tej sytuacji od razu ją zablokuj

Karta Moja Biedronka pozwala na stosowanie zniżek i rabatów podczas zakupów w sklepach sieci Biedronka. Musimy jednak uważać, gdy taką kartę zgubimy lub gdy okaże się, że ktoś inny korzysta z naszych ofert podczas zakupów. W takiej sytuacji uratować może tylko blokada karty i wydanie nowej. Wyjaśniamy, jak to zrobić. Zdjęcie

Karta Moja Biedronka. Przed utratą zniżek uratuje tylko blokada. /Przemysław Terlecki /INTERIA.PL

Karta Moja Biedronka. Przed utratą zniżek uratuje tylko blokada. /Przemysław Terlecki /INTERIA.PL Reklama

  • Zgubienie karty Moja Biedronka może prowadzić do utraty zniżek przypisanych do niej, gdy okaże się, że korzysta z niej ktoś inny.
  • Nie brakuje sytuacji, gdy klienci w aplikacji znajdują cudze paragony po zakupach. W tej sytuacji najlepiej kartę zablokować.
  • Dokonać tego można na trzy sposoby – przez specjalną stronę internetową, w aplikacji Biedronka lub też telefonicznie

Karta Moja Biedronka jest niezwykle popularna. Jesienią 2023 roku sieć dyskontów przekazała, że plastik wyrobiło sobie 17 mln klientów. Sprawa potencjalnej kradzieży zniżek dotyczy więc ogromnej liczby osób i faktycznie już się to dzieje. Media w ostatnim czasie donoszą, że klienci znajdują w aplikacji transakcje, których nie dokonali i tracą zniżki.

Reklama

Karta Moja Biedronka bez zniżek? Wystarczy, że zgubę znajdzie ktoś nieuczciwy

Niektórzy klienci w aplikacji mobilnej sieci Biedronka odnajdują historię transakcji, których nie dokonali. Jak do tego może dojść? Jeśli zgubimy kartę, ktoś może przejąć dostęp do naszego konta. Zguby można nawet nie zauważyć, ponieważ przy wydawaniu karty Moja Biedronka dostajemy w sklepie jedną większą i dwie pomniejsze, tzw. breloki.

Jeśli nasza zgubiona karta Moja Biedronka została przez kogoś odnaleziona i jest przez niego wykorzystywana, to my tracimy jednorazowe zniżki przypisane do konta. Warto więc zawczasu podjąć kroki, które zabezpieczą nasz wyłączny dostęp do spersonalizowanych ofert.

Jak zablokować kartę Moja Biedronka?

W przypadku zgubienia karty Moja Biedronka wciąż możemy korzystać z jej elektronicznej wersji. Aplikacja Biedronka także wyświetla bowiem kod do zeskanowania przy kasie i również jest powiązana z numerem telefonu. Za pomocą aplikacji możemy też zablokować dostęp do karty Moja Biedronka, dezaktywując ją.

Jak wyjaśnia Biedronka, w tym celu należy zalogować się do swojego indywidualnego konta na stronie internetowej moja.biedronka.pl. Możemy to zrobić także w aplikacji Biedronka w kilku prostych krokach:

  1. otwieramy aplikację i wchodzimy do sekcji „Profil”,
  2. wybieramy sekcję „Zarządzaj kontem”,
  3. następnie wybieramy opcję „Zrezygnuj z karty Moja Biedronka”.

Równie dobrze możemy także skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Konsultant może od ręki dezaktywować utraconą kartę. Rezygnacja z karty nie pozbawi nas zniżek, ale sprawi, że będziemy mogli używać tylko aplikacji lub będziemy podawać numer telefonu przy kasie.

Kartę Moja Biedronka wyrobisz w każdym sklepie sieci

Nową kartę możemy wyrobić w każdym sklepie sieci. Użyć do tego celu można również tego samego numeru telefonu. Jest jednak jeden haczyk – przy wyrobieniu następnej karty Moja Biedronka musimy podać inny adres e-mail, ponieważ spośród wszystkich danych potrzebnych do założenia karty ta jest ważna tylko jeden raz.

Przemysław Terlecki

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Gwiazdowski mówi Interii. Odc.77: Ustawa hasztagowa. Czy od tego przybędzie mieszkań? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *