Pracownik skarbówki wykrył błąd w rozliczeniu VAT. Chodziło o ponad 136 tys. zł

Błąd w rozliczeniu podatku VAT na kwotę ponad 136 tys. zł wykrył jeden z pracowników urzędu skarbowego z podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej – poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej (IAS) w Rzeszowie podkom. Edyta Chabowska.

Pracownik skarbówki wykrył błąd w rozliczeniu VAT. Chodziło o ponad 136 tys. zł

fot. anabaraulia / / Shutterstock

Błąd w rozliczeniu udało się wykryć podczas weryfikacji danych z raportu JPK.

Jak dodała podkom. Chabowska, ekspert jednego z urzędów skarbowych stwierdził błąd skutkujący zawyżeniem odliczenia podatku VAT o kwotę ponad 136 tys. zł.

„Stwierdzona nieprawidłowość wynikała z dwukrotnego odliczenia podatku naliczonego VAT, a efektem przeprowadzonych czynności sprawdzających było dokonanie właściwej korekty przez podatnika” – podkreśliła rzeczniczka IAS.

Podkom. Chabowska zaznaczyła, że KAS na bieżąco analizuje przekazywane przez podatników pliki JPK_VAT. „Dzięki temu zmniejsza się liczba kontroli podatkowych, a czynności sprawdzające realizowane przez pracowników urzędów skarbowych trwają krócej” – powiedziała.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT przedsiębiorcy za dany okres rozliczeniowy. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, nawet jeśli podatnik rozlicza się kwartalnie.

JPK_VAT posiada określony układ i format, który ułatwia jego przetwarzanie. (PAP)

autor: Wojciech Huk

huk/ drag/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *