Polska – Malta. PGE Narodowy Stadion z pustymi miejscami na trybunach

PGE Narodowy Mecz Polska-Malta w poniedziałek nie przyniósł pełnych trybun PGE Narodowego. Było oczywiste, że kibice reprezentacji wyraźnie stracili entuzjazm.

Na PGE Narodowym w Warszawie było mniej niż 46 000 widzów. Choć to wciąż przyzwoita frekwencja, stadion w stolicy wcale nie był wypełniony po brzegi.

Puste sektory na PGE Narodowym podczas meczu Polska – Malta

Można to przypisać niezadowalającemu występowi polskiej drużyny w poprzednim meczu z Litwą. Chociaż Polacy zapewnili sobie zwycięstwo 1-0 dzięki bramce Roberta Lewandowskiego, to jednak musieli stawić czoła poważnym wyzwaniom w starciu ze znacznie słabszym przeciwnikiem.

Ponadto Malta, ich przeciwnik w ten poniedziałek, z pewnością nie plasuje się w czołówce drużyn w Europie. Można by spekulować, czy połączenie tych dwóch czynników przyczyniło się do braku pełnego obłożenia trybun PGE Narodowego.

Zostało to podkreślone w kilku filmach udostępnionych w mediach społecznościowych, w tym w jednym autorstwa Dominika Wardzichowskiego, dziennikarza Sport.pl.

Reprezentacja Polski odniosła drugie zwycięstwo, a po marcowym obozie treningowym zapewniła sobie komplet punktów. Polacy są obecnie na szczycie swojej grupy. Należy jednak zauważyć, że faworyzowana reprezentacja Holandii jeszcze nie grała.

Reprezentacja Polski ma zamiar wystąpić na Mistrzostwach Świata po raz 10.

W historii Mistrzostw Świata polska reprezentacja brała udział w najbardziej prestiżowym międzynarodowym turnieju piłkarskim dziewięć razy. Mistrzostwa Świata to święto, które jednoczy wszystkie kontynenty, co dodatkowo podkreśla znaczenie tego niezwykłego, powtarzającego się wydarzenia.

Polska zadebiutowała na Mistrzostwach Świata w 1938 roku, docierając do fazy pucharowej, gdzie zmierzyła się z Brazylią w emocjonującym meczu, który zakończył się porażką 5:6 po dogrywce. Następnie nadszedł rok 1974 w Niemczech Zachodnich, gdzie legendarna drużyna prowadzona przez Kazimierza Górskiego wróciła do domu z medalem, co dało Polsce trzecią najlepszą drużynę na świecie. Później Polska zajęła od piątego do ósmego miejsca w 1978 roku, a następnie kolejny medal z trenerem Antonim Piechniczem w Hiszpanii w 1982 roku. W 1986 roku Polska grała na Mistrzostwach Świata w Meksyku, gdzie udało jej się strzelić tylko jednego gola, kończąc swoją podróż w 1/8 finału.

Kolejna podróż Polski na Mistrzostwa Świata nastąpiła po 16-letniej przerwie. Trener Jerzy Engel i jego zawodnicy awansowali jako pierwsza drużyna z Europy, ale spotkali się z rozczarowaniem w Korei Południowej i Japonii, odpadając w fazie grupowej. Ten niefortunny wynik powtórzył się w kolejnych dwóch Mistrzostwach Świata w Niemczech (2006) i Rosji (2018).

W Katarze w końcu zdjęto „klątwę grupową”. W 2022 roku, pod wodzą trenera Czesława Michniewicza, drużynie udało się po raz pierwszy od dłuższego czasu awansować do fazy pucharowej. Niestety, przegrali 1:3 z Francją, późniejszym wicemistrzem.

Całkowity bilans Polski w turniejach Pucharu Świata wynosi 38 meczów z 17 zwycięstwami, 6 remisami i 15 porażkami. Strzelili 49 goli, tracąc 50.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *