Michael O’Leary rozmawiał o CPK. „Nowy rząd ma lepsze podejście”

Michael O’Leary, prezes Ryanaira, zabrał głos w sprawie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Według niego nowy rząd w Warszawie nie ma planów tworzenia CPK. M.in. w tej sprawie miał rozmawiać z wiceministrem infrastruktury. Prezes irlandzkich linii lotniczych ma za to nadzieję, że nowy zarząd Polskich Portów Lotniczych z większą przychylnością spojrzy w kierunku lotniska w Modlinie, a plan jego rozwoju zostanie wdrożony w ciągu najbliższych dwóch lat. Zdjęcie

Szef Ryanaira: Nie ma wizji tworzenia Centralnego Portu Komunikacyjnego /JOHN THYS / AFP /AFP

Szef Ryanaira: Nie ma wizji tworzenia Centralnego Portu Komunikacyjnego /JOHN THYS / AFP /AFP Reklama

W sprawie CPK prezes irlandzkich tanich linii lotniczych wypowiedział się w wywiadzie dla portalu wnp.pl przy okazji pytania o plany na lotnisko w Modlinie, którego rozwój blokowały poprzednie władze. – Wydaje mi się, że nowy rząd ma lepsze i bardziej przyszłościowe podejście – powiedział Michael O’Leary. 

Szef Ryanaira: Nie ma wizji tworzenia CPK

Dyrektor generalny Ryanaira odniósł się również bezpośrednio do tematu budowy CPK. – Nie ma też wizji tworzenia Centralnego Portu Komunikacyjnego – powiedział O’Leary dla wnp.pl. Prezes tanich linii poinformował, że spotkał się i rozmawiał z nowymi władzami w Polsce. – Spotkaliśmy się już z wiceministrem infrastruktury i jesteśmy zdania, że zależy mu na rozwoju wszystkich lotnisk w Polsce – poinformował. 

Reklama

Dalszą część rozmowy zdominował temat lotniska w Modlinie. Irlandzka linia od lat chce inwestować w rozbudowę portu.

Wydaje mi się, że nowy zarząd PPL, jak tylko zakończą się wybory samorządowe, a marszałek województwa mazowieckiego zostanie wybrany na kolejną kadencję, wdroży nowy plan rozwoju dla Modlina i mam nadzieję, że część tego planu zostanie zrealizowana w ciągu najbliższego roku lub dwóch lat – przyznał O’Leary. 

Ryanair inwestuje w Polskę

Tymczasem w Krakowie Ryanair rozpoczął budowę największego centrum symulatorowo-treningowego w Europie Centralnej

Zależy nam na tym, by krakowskie centrum szkoleniowe było najważniejszym w sieci ośrodków Ryanaira. (…) Kraków to nasza największa baza w Polsce i zakładamy, że w tym roku obsłuży 6 milionów pasażerów – powiedział szef Ryanaira. 

W ciągu najbliższych dziesięciu lat irlandzki przewoźnik chce odebrać 350 nowych samolotów i wyszkolić 1,5 tys. pilotów. – Niezwykle istotne jest, byśmy mogli zatrudniać obywateli i obywatelki Polski, Rumunii, Bułgarii i państw bałtyckich, którzy w ciągu najbliższego dziesięciolecia będą pracowali na pokładach naszych samolotów – powiedział O’Leary. 

„Polacy to świetni piloci”

Szef irlandzkich linii lotniczych przyznał, że „Polacy to świetni piloci”, natomiast w ostatnich latach Ryanair miał trudności z ich zatrudnieniem, ponieważ potencjalni kandydaci byli zmuszeni wyjechać na sześć miesięcy do innych centrów w Madrycie, Bergamo, Dublinie lub Stansted, co wiązało się ze sporymi kosztami. 

Teraz będziemy mogli skierować ich na szkolenie do Krakowa. Tu na pewno będzie im łatwiej. To duże miasto, można do niego szybko dojechać z Warszawy. Jest także świetnie zlokalizowane – zewsząd tu blisko. A dodatkowo znajduje się na trasie wielu linii lotniczych – podsumował O’Leary.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Polska to nasza brama do UE”. Ambasador Uzbekistanu o współpracy między naszymi krajami INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *