Janusz Palikot obwinia PiS za problemy w spółce. „Rozliczymy się z każdym”

Janusz Palikot postanowił rozpocząć batalię sądową z Rzecznikiem Finansowym, domagając przeprosin oraz wycofania „bezpodstawnie i bezprawnie nałożonych kar” na spółkę Tenczynek Dystrybucja. Rzecznik bowiem wcześniej skierował do sądu kroki prawne w związku z – jego zdaniem – nieuczciwymi praktykami rynkowymi, jakie miały miejsce w spółce byłego polityka. Zdaniem Palikota był to „atak polityczny”. Zdjęcie

Janusz Palikot uważa, że jego spółka Tenczynek Dystrybucja padła ofiarą politycznych ataków /Tomasz Jagodzinski / ArtService  /Agencja FORUM

Janusz Palikot uważa, że jego spółka Tenczynek Dystrybucja padła ofiarą politycznych ataków /Tomasz Jagodzinski / ArtService /Agencja FORUM Reklama

Od kilku miesięcy wokół Janusza Palikota i jego spółek zbierają się czarne chmury. Odcięcie się od współpracy najpierw Kuby Wojewódzkiego, a później głównego inwestora – Marka Maślanki – to była tylko część problemów. Jeszcze w ubiegłym roku, w październiku, Rzecznik Finansowy wezwał spółkę Tenczynek Dystrybucja do „zaniechania stosowania nieuczciwej praktyki wprowadzającej konsumentów w błąd”. Jego zdaniem spółka stosowała terminologię kojarzoną z crowdfundingiem, czyli publicznymi zbiórkami na sfinansowanie danego przedsięwzięcia. Rzecznik podkreślał, że działalność firmy nie opierała się na finansowaniu społecznościowym (więcej pisaliśmy o tym tutaj).

Reklama

W grudniu ubiegłego roku Rzecznik Finansowy skierował w tej sprawie pozew sądowy. Jak tłumaczył, było to konieczne „z uwagi na brak realizacji przez Tenczynek Dystrybucja S.A wezwania do zaniechania stosowania nieuczciwej praktyki rynkowej skierowanego do spółki w dniu 16 października 2023 r.”

Po kilku miesiącach Palikot postanowił opisać historię, zgodnie z którą to politycy PiS mieli doprowadzić do zachwiania wiarygodności Grupy Manufaktura Piwa Wódki i Wina. Podkreślał wówczas, że siedziba Rzecznika Finansowego znajduje się przy siedzibie partii. 

Rozwiń

Palikot odpowiada Rzecznikowi Finansowemu

Teraz biznesmen postanowił pozwać Rzecznika Finansowego, podkreślając, że rozpoczyna w ten sposób „rozliczenie osób, które zdecydowały się zaatakować mnie i moje firmy w czysto polityczny sposób”.

Rozwiń

„Zgodnie z rekomendacją prawników z Kancelarii Kulpa Kozak Adwokaci i Radcowie Prawni, którzy zgromadzili rzetelny materiał dowodowy, wnieśliśmy pozew przeciwko Rzecznikowi Finansowemu, domagając się przeprosin oraz wycofania bezpodstawnie i bezprawnie nałożonych kar na spółkę Tenczynek Dystrybucja„- brzmi oświadczenie. 

Palikot dodał, że Rzecznik Finansowy „był jednym z pierwszych organów Państwa, które zaczęły publicznie wypowiadać się o rzekomych nieprawidłowościach, mimo że doskonale wiedział, iż nie ma do tego żadnych podstaw formalnych. Kierował też donosy do innych instytucji, o czym informował publicznie”. 

„Trudno mi uwierzyć w dobre intencje Rzecznika Finansowego, bazując na przytaczanych przez niego przzez niego argumentach. Nakładając karę twierdził, że Tenczynek Dystrybucja jest podmiotem rynku finansowego, a w kilkudziesięciostronnicowym uzasadnieniu pozwu argumentował, że Tenczynek Dystrybucja NIE JEST podmiotem rynku finansowego.” – wskazał. 

Jego zdaniem w taki sposób działało „państwo PiS”. „Rozliczymy się z każdym, kto doprowadził moje firmy do takiej sytuacji” – podkreślił.

Jednocześnie poinformował, że obecnie finalizowany jest plan działania i restrukturyzacji dla spółki, który zakłada spłatę wierzycieli.

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Gwiazdowski mówi Interii. Odc. 74: Flipper. Wróg publiczny numer jeden? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *