ROBYG z pozwoleniem na budowę w Warszawie

ROBYG z pozwoleniem na budowę w Warszawie - INFBusiness

Kolejny etap osiedla Praga Piano w sprzedaży. Grupa ROBYG otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę kolejnego etapu osiedla Praga Piano w Warszawie. W inwestycji łącznie powstanie 218 mieszkań z tarasami i ogródkami. Osiedle Praga Piano jest zlokalizowane na Pradze Południe, przy ulicy Podskarbińskiej, w bliskim sąsiedztwie innych projektów ROBYG, które cieszyły się dużym powodzeniem: Praga Arte i Praga Deco. W ramach projektu powstają niskie, czteropiętrowe budynki z podziemnymi garażami, a w nich funkcjonalne 1, 2, 3 i 4-pokojowe mieszkania. Mieszkania sa już dostępne w sprzedaży, a ceny zaczynają się od 14,5 tys. zł za m2. Na terenie inwestycji przy ul. Żupniczej 25 do dyspozycji klientów jest biuro sprzedaży, gdzie można zapoznać się ze szczegółami oferty.

ROBYG z pozwoleniem na budowę w Warszawie - INFBusiness

Lokalizacja inwestycji zadowoli wszystkich, którzy cenią sobie spokojną okolicę, ale też nie chcą tracić czasu na dojazdy. Sprawną komunikację zapewnią liczne linie autobusowe i tramwajowe, a planowaną stację III linii metra od osiedla będzie dzieliło jedynie 300 metrów.

Na przestrzeni ostatnich lat Praga Południe została objęta miejscowym planem rewitalizacji i stopniowo przywracana jest jej tożsamość. Tereny po fabrykach zyskują nowy charakter dzięki transformacji ich w modne miejsca spotkań, powstają nowe kawiarnie, osiedla mieszkaniowe, budowane są nowe ulice, zaś stare są modernizowane.

„Widzimy spory popyt na mieszkania i notujemy wysoką dynamikę sprzedaży od początku 2024 roku. Staramy się w związku z tym wprowadzić do sprzedaży jak najwięcej lokali. W ostatnich latach Praga zyskała sławę artystycznej dzielnicy, a młodzi ludzie coraz chętniej kupują tu mieszkania. Przyciąga ich niepowtarzalny klimat, kultowe kluby i kawiarenki, a także dobre restauracje, teatr, muzea i liczne atrakcje kulturalne. Osiedle Praga Piano wpisuje się w ten klimat. Elewacje są w stonowanej kolorystyce bieli i szarości, stosujemy też farby antysmogowe. Do budynku poprowadzi indywidualnie zaprojektowane, reprezentacyjne lobby wejściowe, wykończone materiałami wysokiej jakości. Na osiedlu zaplanowaliśmy stację ładowania aut elektrycznych, a dodatkowo jest możliwość montażu indywidualnych ładowarek w hali garażowej. Oprócz zewnętrznych stojaków na rowery przewidziane jest miejsce do ich przechowywania w hali garażowej. Teren wokół budynków został zaprojektowany przez architektów krajobrazu, z dużym nasyceniem zieleni– mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Grupie ROBYG.

Na Pradze Południe znajduje się też jeden z największych zabytkowych parków Warszawy – Park Skaryszewski wraz z Jeziorkiem Kamionkowskim. Zajmuje ponad 55 hektarów i jest idealnym miejscem na rodzinne spacery, czy wypady ze znajomymi.

Grupa ROBYG systematycznie podwyższa standard mieszkań w swoich inwestycjach i wprowadza nowatorskie, ekologiczne rozwiązania, za co została już kilkakrotnie nagrodzona – m.in. w konkursie Baumit Fasada Roku 2022[1] za budynki Robyg Jagodno etap B, C, D Wrocław w kategorii „Budynek Jednorodzinny Nowy”, a także Orłem ESG dziennika Rzeczpospolita.

Jako deweloper mieszkaniowy bardzo aktywny w najważniejszych polskich aglomeracjach, zwłaszcza silny na największym w Polsce rynku warszawskim – ROBYG był pionierem wdrażania rozwiązań energooszczędnych. Jako pierwszy wprowadził w standardzie, bez dodatkowych opłat, systemy SMART HOUSE w mieszkaniach. Jest także jednym z najbardziej aktywnych w zakresie rozwiązań niskoemisyjnych.

W celu zmniejszenia naszego wpływu na środowisko wdraża nowoczesne, proekologiczne rozwiązania, pozwalające dbać o środowisko i obniżać koszty codziennego życia oraz zestaw standardów i wytycznych projektowych dla architektów, projektantów i podwykonawców. Większość osiedli ROBYG wyposażonych jest w minimum 5 rozwiązań niskoemisyjnych – jak np. oświetlenie LED w częściach wspólnych, szklenia 3-szybowe, wymienniki ciepła, systemy sterowania instalacjami, windy z odzyskiem ciepła, czujniki ruchu i zmierzchu czy zielone dachy.

Ponadto na każdym osiedlu ROBYG projektuje obszerne tereny zielone, ogrody deszczowe, place zabaw, siłownie oraz monitoring wizyjny HD. Przygotowane są specjalne tereny spacerowe, a także budki dla ptaków i domki dla owadów. ROBYG stosuje też farby elewacyjne i kostkę antysmogową pochłaniające zanieczyszczenia.

ROBYG działa aktywnie na rzecz mikro i elektromobilności przez instalowanie ładowarek dla samochodów elektrycznych oraz ławek solarnych, ale też budowę infrastruktury rowerowej w postaci stojaków rowerowych i stacji napraw rowerów. Wszystkie te rozwiązania pomagają ograniczać ślad węglowy naszych osiedli w fazie operacyjnej – czyli w trakcie użytkowania budynków. Natomiast by ograniczać emisje na etapie powstawania budynku ROBYG zadeklarował przejście w 100% na energię z odnawialnych źródeł w procesach budowlanych do końca 2024 r. Taki krok pozwoli znacząco zredukować ślad węglowy i przyczynić się do ograniczenia emisji CO2.

Wyjątkowa jakość ROBYG obejmuje:

1. ponadstandardową wysokość mieszkań

2. balkony, loggie lub tarasy w każdym mieszkaniu

3. drewniane okna i antywłamaniowe drzwi wejściowe

4. dźwiękoszczelność

5. wideofony, instalacje światłowodowe

6. energooszczędne windy

7. lobby z portierem i oświetlenie LED części wspólnych zasilane przez panele fotowoltaiczne

 

Grupa ROBYG jest stabilnym, wiarygodnym deweloperem – realizuje swoje cele wprowadzając kolejne inwestycje do sprzedaży, a wszystkie budowy są budowane zgodnie z harmonogramami. Firma utrzymuje stabilną i płynną działalność zarówno w zakresie budowy, jak i sprzedaży mieszkań.

Grupa ROBYG od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. Firma aktywnie wspiera potrzebujących, seniorów i Powstańców oraz instytucje pozarządowe. Dodatkowo program CSR Grupy obejmuje realizację i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast.

ROBYG to ponad 30.000 sprzedanych lokali i ponad 90.000 zadowolonych klientów.

Więcej informacji www.robyg.pl

 

[1] https://baumit.pl/fasadaroku/projects/single-family-house/4339/robyg-jagodno-etap-b-c-d

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *