Jaka brama wjazdowa na Twoją posesję? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania

Jaka brama wjazdowa na Twoją posesję? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania - INFBusiness

Dobrze dobrana brama wjazdowa powinna nie tylko zapewniać praktyczny i niezawodny dostęp do posesji, ale także zapewniać bezpieczeństwo jej użytkownikom. Jej walory wizualne są równie istotne, ponieważ powinna współgrać nie tylko z ogrodzeniem, ale także z całościowym projektem inwestycji. W zależności od specyfiki posesji możesz zdecydować się na tradycyjną bramę dwuskrzydłową, składaną lub przesuwną. Każda opcja może być wyposażona w napęd. Dowiedz się, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze bramy wjazdowej.

Brama wjazdowa – co mówią przepisy?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, brama wjazdowa musi mieć minimalną szerokość 2,4 m. Chociaż wysokość nie jest wyraźnie określona, można wnioskować, że nie powinna przekraczać 2,2 m, podobnie jak cały płot. Jeśli tak się stanie, konieczne będzie powiadomienie odpowiednich organów.

To teoria, ale jak przekłada się na praktykę? Aby zapewnić bezpieczny i wygodny dostęp, zaleca się zaplanowanie nieco szerszej bramy, która umożliwi manewrowanie bez ryzyka uszkodzenia pojazdu. Większość inwestorów zazwyczaj decyduje się na bramę wjazdową o szerokości 4 m.

Krótki podjazd przed bramą to również doskonały pomysł, umożliwiający zaparkowanie pojazdu bez narażania innych użytkowników drogi. Taka konfiguracja ułatwia bezpieczniejszą integrację z ruchem ulicznym, otwieranie bramy nieautomatycznej lub po prostu parkowanie pojazdu gościa lub dostawcy.

Jaka brama wjazdowa na Twoją posesję? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania - INFBusiness

Przesuwna, składana czy uchylna – który typ bramy jest najodpowiedniejszy?

Przy wyborze bramy wjazdowej należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wymiary posesji (szczególnie szerokość i długość wjazdu) oraz ukształtowanie terenu, co ma wpływ na wybór najodpowiedniejszego rodzaju bramy.

Na mniejszych działkach, gdzie przestrzeń jest ograniczona, preferowane są bramy przesuwne, ponieważ nie zajmują dodatkowego miejsca przy wejściu, gdy się otwierają. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że wymagają one miejsca wzdłuż ogrodzenia.

W przypadku większych posesji można z powodzeniem zastosować bramę wahadłową, która wymaga dużo miejsca przy wejściu, ale oferuje atrakcyjny wygląd w przypadku większych posiadłości. Nie jest to jednak zalecane w przypadku działek o znacznych nachyleniach, ponieważ skrzydła mogą ocierać się o ziemię po otwarciu. W takich przypadkach bardziej odpowiednia byłaby brama przesuwna lub składana.

W przypadku mniejszych działek o stromych zboczach, budynków w pobliżu ogrodzenia lub ograniczonej przestrzeni podjazdu idealnym rozwiązaniem jest brama składana. Zajmuje minimalną przestrzeń — zawieszona na słupkach za pomocą specjalistycznych zawiasów i zestawów prętów. Brama składana WIŚNIOWSKI otwiera się nawet dwa razy szybciej niż brama dwuskrzydłowa o tych samych wymiarach, co jest szczególnie korzystne, gdy konieczny jest szybki wyjazd z posesji, na przykład przy dużym natężeniu ruchu.

W związku z tym ostateczna decyzja dotycząca rodzaju bramy powinna uwzględniać zarówno wymiary nieruchomości, jak i jej atrybuty. Optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni ułatwi bezpieczny i wygodny dostęp.

Jaka brama wjazdowa na Twoją posesję? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania - INFBusiness

Z napędem czy bez?

W dzisiejszych czasach niewiele osób decyduje się na użycie ręcznie obsługiwanej bramy wjazdowej. Brama wyposażona w napęd nie tylko oszczędza czas, ale także chroni przed deszczem i śniegiem. Ponadto eliminuje konieczność zmagania się z jej ciężarem za każdym razem, gdy chcesz ją otworzyć lub zamknąć. W takim scenariuszu wskazane jest wybranie rozwiązań zaprojektowanych tak, aby były niezawodne. Dla bezpieczeństwa i wygody użytkownika napęd bramy samonośnej WIŚNIOWSKI jest ukryty w słupku zintegrowanym z konstrukcją, umożliwiając dostęp tylko osobom posiadającym klucz. Jest to również opcja estetyczna. Ponadto słupek zapewnia doskonałą ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkownika, automatyczna brama powinna zawierać lampę sygnalizacyjną i wyłącznik przeciążeniowy. W zależności od modelu bramy dostępne są dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak fotokomórki i paski bezpieczeństwa. Fotokomórki zatrzymują bramę po wykryciu przeszkody, podczas gdy paski bezpieczeństwa zapewniają automatyczne zatrzymanie bramy, jeśli skrzydło napotka przeszkodę.

Aby mieć pewność, że wybrana brama spełnia normy bezpieczeństwa, sprawdź, czy posiada znak CE. Ważne jest również, aby pamiętać, że jeśli zainstalujesz napęd samodzielnie, zgodnie z prawem stajesz się producentem i ponosisz pełną odpowiedzialność za wszelkie problemy wynikające z nieprawidłowej obsługi.

Jaka brama wjazdowa na Twoją posesję? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania - INFBusiness

Wybór długoterminowy

Stal jest bardzo trwałym i stabilnym materiałem, jednak jest podatna na działanie deszczu, śniegu i mrozu. Aby zabezpieczyć ogrodzenie stalowe przed korozją, warto wybrać producenta, który odpowiednio je chroni, wykorzystując materiały i technologie najwyższej jakości.

Firma WIŚNIOWSKI dba o każdy szczegół każdego ogrodzenia. Zastosowanie metody elementów skończonych MES pozwala na analizę zachowania się produktu w różnych warunkach, co umożliwia projektowanie jeszcze trwalszych i bezpieczniejszych konstrukcji. Podwójna ochrona antykorozyjna poprzez cynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe w technologii DUPLEX sprawia, że ogrodzenia WIŚNIOWSKI pozostają nienaruszone przez wiele lat. Spójność i nadzór nad procesem gwarantują najwyższą jakość produktu. W związku z tym udzielają 10-letniej gwarancji antykorozyjnej na stalowe i aluminiowe elementy ogrodzenia.

Jaka brama wjazdowa na Twoją posesję? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania - INFBusiness

Dostosowania systematyczne

Wygląd bramy wjazdowej ma istotny wpływ zarówno na ogrodzenie, jak i na całą posesję. Wybierając spośród systemów kolekcji WIŚNIOWSKI dostępnych w wielu kolorach i wzorach ze stali i aluminium, można łatwo skoordynować bramę wjazdową z innymi elementami: przęsłami, słupkami, panelami czy furtkami, a także ze stolarką drzwiową i okienną w domu.

REKLAMA: REKLAMA: REKLAMA:

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *