Na Dworcu PKS Zachód w Warszawie stanął pierwszy automat sklepowy od Orlenu. Jak zaznacza koncern, punkt sprzedaży bez udziału obsługi został otworzony w ramach testu i oferuje klientom kilkaset produktów, w tym m.in. żywność czy napoje. Chętni na zakupy nie będą ograniczeni czasowo, ponieważ sklep będzie działać przez całą dobę.
/123RF.com/Orlen, materiały prasowe /
Reklama
Jak poinformował Orlen w komunikacie prasowym, pierwszy automat sklepowy koncernu stanął w Warszawie. Dokładną lokalizacją jest Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, mieszczący się przy al. Jerozolimskich. Punkt sprzedaży przypomina wyglądem duży kiosk, choć jego asortyment wydaje się być dużo obszerniejszy.
Orlen rzuca wyzwanie Żabce. Rozpoczął testy bezobsługowego sklepu
W ofercie sklepu znalazły się przekąski, dania gotowe, środki higieny osobistej, jak chusteczki czy pasta do zębów, oraz napoje, w tym punkt posiada automat do parzenia kawy. Koncern wskazuje, że powierzchnia automatu jest „największą na rynku”, co przekłada się na kilkaset produktów, które można w nim kupić.
Same zakupy polegają na wybraniu odpowiednich produktów na ekranie dotykowym, natomiast po ich skompletowaniu można dokonać płatności za pomocą karty lub telefonu. Opisywany automat posiada dwa stanowiska, które umożliwiają zrobienie zakupów.
/Źródło: Orlen, materiały prasowej /materiały prasowe
– Koncept sklepu autonomicznego, który uruchomiliśmy wspólnie ze startupem ZINU, to jeden z przykładów projektów pilotażowych zrealizowanych w ramach programu Orlen Skylight accelertor. Zgodnie z przyjętą Strategią 2030 […] Orlen kładzie nacisk na rozwój technologii i wdrażanie innowacji – powiedziała Patrycja Panasiuk, zastępca dyrektora wykonawczego ds. strategii w Orlenie, cytowana w komunikacie prasowym.
Niezbędną do obsługi sklepu energię dostarczają panele fotowoltaiczne znajdujące się na dachu budynku. Jednocześnie Orlen nie przekazał informacji na temat potencjalnych innych lokalizacji, w którym planowane są testy podobnych urządzeń.
Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. INTERIA.PL