Dzień Biznesmena 13.11 w Bankier.pl. Debata na żywo i specjalne publikacje

Nie każdy pewnie wie, ale nawet ludzie biznesu mają w kalendarzu poświęcony sobie dzień. Dzień Biznesmena obchodzony jest 13 listopada. To święto wszystkich osób, które nie boją się wyzwań, wierzą w swoje pomysły i realizują je, prowadząc własny biznes lub zajmując ważne stanowisko w firmie. Data została wybrana nieprzypadkowo – to dzień śmierci Homobonusa, patrona ludzi biznesu.

Dzień Biznesmena 13.11 w Bankier.pl. Debata na żywo i specjalne publikacje

fot. Damian Łasak / / Bankier.pl

W tym właśnie dniu w portalu Bankier.pl odbędzie się specjalny dzień tematyczny poświęcony biznesmenom, a tematy głównych artykułów na portalu skupią się na sprawach ważnych dla ludzi biznesu.  Specjalnym punktem programu Dnia Biznesmena będzie debata na żywo, poświęcona tematyce ESG, która rozpocznie się o godz. 12:00.

Debata: Wyzwania dla firm i samorządów związane z ESG

Szeroko pojęta zielona transformacja i idące w ślad za nią obowiązki dla firm, związane  z obszarem ESG czy transformacji energetycznej będą dla wielu podmiotów na polskim rynku ogromnym wyzwaniem, ale jednocześnie szansą. Firmy czy samorządy, które nie zlekceważą tych procesów, będą miały możliwość nawiązania lepszych relacji z partnerami biznesowymi oraz klientami, będą też miały okazję na zdobycie zaufania pracowników, zwłaszcza tych z młodszego pokolenia.

Dzień Biznesmena 13.11 w Bankier.pl. Debata na żywo i specjalne publikacje - INFBusiness

Dzień Biznesmena 13.11 w Bankier.pl. Debata na żywo i specjalne publikacje - INFBusiness

fot. Damian Łasak / Bankier.pl

Sprawne przestawienie się na prośrodowiskowe i prospołeczne tory oraz zarządzanie zgodnie z zasadami etyki i zrównoważonego rozwoju to ogromna szansa dla wszystkich, która nie dość, że przyczyni się do poprawy jakości środowiska, to także końcowo przełoży się na wyniki finansowe. Jak efektywnie raportować ESG, jak sprawnie prowadzić  transformację energetyczną, by być liderem? O tym porozmawiamy z ekspertami podczas debaty „Raportowanie ESG i transformacja energetyczna – jak to robić w firmie?”.

ReklamaZobacz takżePolecamy: Konto Firmowe Godne Polecenia, za 0 zł za otwarcie i prowadzenie. Bez warunków, bezterminowo, z bonusami do 2400 zł

W programie udział wezmą:

  • Małgorzata Wiatrowska – specjalistka OZE oraz rynku energii i gazu, VeloBank
  • Jolanta Ciskowska – Head Of Product Development, VeloBank
  • Marek Amrozy,  Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A.
  • Dr Tomasz Walczak, wiceprezes Euros Energy

Debatę poprowadzi Łukasz Korycki z „Pulsu Biznesu”.

Transmisja będzie dostępna na stronie głównej Bankier.pl oraz bezpośrednio w tym artykule. Początek debaty 13 listopada o godz. 12:00. Zapraszamy na Bankier.pl. Zapraszamy do zadawania pytań ekspertom, którzy wystąpią w czasie debaty. Partnerem debaty oraz całego Dnia Biznesmena jest VeloBank.

Partnerem Dnia Biznesmena w Bankier.pl jest VeloBank.

Jak zarobić pierwszy milion?

Zarabianie naprawdę dużych pieniędzy to marzenie wielu osób. Jednak niewielu to się udaje. Nie ma też jednej ścieżki do sukcesu, choć istnieją pewne uniwersalne zasady, które mogą pomóc Ci w osiągnięciu swojego pierwszego miliona złotych w biznesie.

W Dniu Biznesmena postaramy się przybliżyć jedną z tych biznesowych ścieżek. Bo choć pierwszy milion można zdobyć na różne sposoby, to ten biznesowy jest chyba najpowszechniejszy.

O tym, co zrobić, aby nie tylko rozwijać firmę, ale by na konto wpływały pokaźne sumy, porozmawiamy z… tego jeszcze nie zdradzimy. Zapraszamy 13 listopada na Bankier.pl do wywiadu, który przeprowadzi Katarzyna Wiązowska.

Czego się boją biznesmeni?

Miliony milionami, ale biznes to nie tylko przyjemności. Prócz radości z osiągniętego sukcesu i zarobionych pieniędzy, to także mierzenie się z, jak to się teraz ładnie określa, „wyzwaniami”. Kryzys gospodarczy, inflacja, wojna za wschodnią granicą, a może nowy rząd lub planowane zmiany podatkowe? Katarzyna Wiązowska sprawdzi, czego boją się osoby zarządzające przedsiębiorstwami.

Największa zmiana dla przedsiębiorców w 2024 roku

Od teorii przechodzimy do praktyki. Przedsiębiorcy i biura rachunkowe mają coraz mniej czasu na przygotowanie się do największej zmiany dla firm w 2024 roku, czyli do fakturowej rewolucji. A ta, pod nazwą Krajowy System e-Faktur (KSeF), już za kilka miesięcy wchodzi w życie i w pierwszej kolejności będzie obowiązywać wszystkich czynnych podatników VAT, a później także podatników zwolnionych z VAT. Przystosowanie do nowego systemu ewidencji jest sporym wyzwaniem.

Jak wypłacić kasę ze spółki?

Rozwój biznesu, a także kwestie podatkowe często prowadzą do przejścia z prowadzenia działalności gospodarczej do założenia spółki. W spółce pewne kwestie, związane m.in. z wypłacaniem pieniędzy właścicielom mogą się skomplikować lub być mniej opłacalne.

Dla osób, które zastanawiają się nad zmianą formy prowadzenia działalności lub już mają spółki, ale jeszcze nie wiedzą, jak optymalnie wypłacić pieniążki, Ewelina Czechowicz przygotuje biznesowy poradnik poświęcony sposobom na wypłatę środków ze spółki. Co zrobić, żeby zarobić i nie zapłacić za dużo? Możliwości jest sporo, a już niedługo omówi je w swoim artykule Ewelina Czechowicz.

Przedsiębiorca na chorobowym

Może wydaje się to mało prawdopodobne, ale przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą także chorują i chodzą na zwolnienia lekarskie. Czego przedsiębiorca nie może w trakcie L4? Czy może zapłacić ZUS i podatki? Odpisać na maile albo zawrzeć umowę z przyszłym kontrahentem? Jak wyglądają szczegóły dotyczące zasiłku chorobowego? Na te i inne pytania odpowie 13 listopada Ewelina Czechowicz.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *