Walmart wprowadza płatne kasy samoobsługowe

Kasy samoobsługowe to silny trend w handlu. Popularność zyskały w ostatnich latach, choć nie wszyscy lubią z nich korzystać. Tymczasem część sklepów amerykańskiej sieci Walmart wprowadza ograniczenia w korzystaniu z nich i każe klientom płacić. 

Największa sieć handlowa na świecie wprowadza płatne kasy samoobsługowe

fot. frantic00 / / Shutterstock

Kasy samoobsługowe w polskich sklepach widujemy od ponad dekady, choć w ostatnich latach jest ich coraz więcej. Teraz sieć Walmart postanowiła poeksperymentować.

W amerykańskich mediach społecznościowych zaczęły krążyć zdjęcia "kas samoobsługowych dla wybrańców". Owymi wybrańcami są np. kurierzy popularnej w USA aplikacji Spark lub subskrybenci opcji Walmart+, która kosztuje 98 dol. rocznie, czyli niecałe 400 zł. Jak odnotowuje Business Insider, eksperymenty z kasami prowadzi również sieć Target.

Rzecznik prasowy Walmart Joe Pennington podkreślił, że to nie jest decyzja centrali, a kierownicy sklepów mają swobodę w eksperymentowaniu i ustalaniu, co działa najlepiej dla ich klientów i pracowników. Zapewnia przy tym, że firmie nie chodzi o pompowanie bazy subskrybentów, a jedynie usprawnienie zakupów jak w przypadku kas "do 10 produktów".

Był szał, ale zachodni handel jest w odwrocie

Eksperci twierdzą, że porażką kas samoobsługowych jest to, że w wielu przypadkach nie prowadzą one do oszczędności, na które liczyły poszczególne firmy.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

Czy kasy samoobsługowe odchodzą do lamusa na naszych oczach? Wiele firm zainwestowało duże środki w rozwój technologii kas samoobsługowych. Eksperci wskazują, że wprowadzenie tego systemu do sklepu nie jest tanie i często wiąże się z sześciocyfrowymi wydatkami.

Polacy pokochali kasy samoobsługowe, zagranica z nich rezygnuje. Dlaczego?

O ile w Polsce kas samoobsługowych przybywa, o tyle w krajach Europy Zachodniej oraz w USA entuzjazm wobec nich słabnie. Okazuje się, że powodem może być spadek lojalności klientów, którzy irytują się, gdy przyjdzie im zeskanować samodzielnie duże zakupy.

Czytaj więcej…

Pomimo poniesienia wysokich kosztów niektóre sklepy zmieniają kurs. Target ogranicza liczbę przedmiotów, które można kupić za jednym razem. Walmart usunął część kas samoobsługowych w niektórych sklepach, aby powstrzymać kradzieże. W Wielkiej Brytanii sieć Booths również zmniejszyła liczbę urządzeń, ponieważ klienci twierdzili, że działają powoli i zawodzą.

Oprac. JM

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *