Uber wprowadza nową funkcję. Ma poprawić bezpieczeństwo przejazdów

Nowa funkcja bezpieczeństwa Uber pozwala kierowcom na zainstalowanie kamery pokładowej w samochodzie i jej rejestrację bezpośrednio w aplikacji, umożliwiając łatwe udostępnianie nagrań zespołowi wsparcia.

Uber wprowadza nową funkcję. Ma poprawić bezpieczeństwo przejazdów

fot. salarko / / Shutterstock

Uber wprowadził na rynek nową funkcję, która ma podnieść standardy bezpieczeństwa zarówno dla kierowców, jak i pasażerów. Integracja kamery samochodowej z aplikacją to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce. Dzięki niemu w przypadku wystąpienia spornych kwestii w zakresie bezpieczeństwa podczas podróży kierowcy mogą szybko i bezpiecznie udostępniać nagrania zespołowi wsparcia Uber.

Pasażerowie otrzymają powiadomienie o kamerze zainstalowanej w samochodzie z wyprzedzeniem, dzięki czemu mogą decydować o bezpłatnym anulowaniu podróży, jeśli nie chcą być nagrywani.

„Naszym obowiązkiem w Uberze jest zapewnienie tak bezpiecznego przejazdu, jak to tylko możliwe. Jesteśmy dumni, że jako lider w branży pokazujemy, że technologia może być wykorzystywana do podnoszenia standardów bezpieczeństwa wszystkim korzystającym z naszej aplikacji” – powiedział Marcin Moczyróg, General Manager Uber CEE.

„Bardzo się cieszę z nowej funkcji w aplikacji Uber, dzięki której mogę łatwo przesyłać nagrania do zespołu wsparcia, mając pewność, że moje dane będą chronione i prawidłowo przetwarzane. Uber stale idzie naprzód i rozwija się. Jestem pewien, że wielu kierowców miało sytuacje, w których musieli udowodnić, że pasażer nie zawsze ma rację. Od teraz jest to łatwiejsze” – dodał Artem, kierowca współpracujący z aplikacją.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

Dane będą przetwarzane zgodnie z restrykcyjną polityką prywatności Uber oraz przepisami RODO. Kierowca, jako właściciel kamery samochodowej, będzie administratorem danych, a Uber otrzyma dostęp do nagrań tylko wtedy, gdy kierowca zdecyduje się je udostępnić po ewentualnym incydencie.

W Polsce coraz więcej kierowców decyduje się na montaż kamer samochodowych. Nowa funkcja działa w ramach prawnych, umożliwiających udostępnianie danych zgodnie z zasadami ochrony prywatności, przy jednoczesnym poinformowaniu pasażera o obecności kamery samochodowej, ograniczeniu dostępu do danych, a także zapewnieniu przestrzegania wszystkich zasad przechowywania danych.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *