Tesla ma duży problem. Niesprzedane samochody wypełniają parkingi

Zdjęcia satelitarne wskazują, że firmowe parkingi Tesli wypełnione są niesprzedanymi samochodami. Spółka ma ostatnio problem ze sprzedażą swoich maszyn, a wszystko w obliczu awantury o rekordową wypłatę wynagrodzenia dla jej dyrektora – Elona Muska.

Od przybytku głowa nie boli? A jednak. Tesla ma duży problem

fot. OleksSH / / Shutterstock

Najgłośniejszym medialnie produktem Tesli jest ostatnimi czasy Cybertruck, a za to niewiele mówi się o pozostałych modelach elektrycznych samochodów tego producenta. Okazuje się, że korporacja stoi przed niemałym kryzysem, gdyż jej elektryki sprzedają się ostatnio gorzej, niż tego oczekiwano. Mogą o tym zaświadczyć upublicznione przez Sherwood News zdjęcia satelitarne przedstawiające firmowe parkingi Tesli w Austin w Teksasie. 

Na zdjęciach satelitarnych dostrzegamy porównanie tych samych miejsc z października 2023 roku i marca 2024 roku. Jest to dobre odwzorowanie opublikowanych w kwietniu wyników Tesli, według których liczba dostarczanych do klientów elektryków spadła o 8,5 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Raport podaje, że firma wyprodukowała aż o 47 tys. samochodów więcej, niż udało się jej sprzedać. 

Samochody są deponowane na firmowych parkingach lub innych miejscach parkingowych wynajmowanych od miejscowych podmiotów. Część aut miałaby też być zdeponowana na parkingu centrum handlowego Chesterfield Mall w St. Louis w stanie Missouri. 

W międzyczasie trwa akcja przekonywania akcjonariuszy Tesli do głosowania nad przyznaniem Elonowi Muskowi rekordowego pakietu wynagrodzeń w wysokości 56 miliardów dolarów. Wszystko okaże się w czwartek 13 czerwca, kiedy swój głos oddadzą ostatni akcjonariusze. Pakiet dla Muska nie jest zbyt pewny, gdyż pomimo że wielu akcjonariuszy deklaruje swoją zgod, to prawdziwą różnicę zrobią duże podmioty, takie jak fundusz inwestycyjny Norwegii (będący ósmym największym akcjonariuszem Tesli), który – jak przekazał Reuters – zadeklarował, że będzie głosował przeciwko wypłacie dla dyrektora generalnego.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *