Polska 2025 rozparceluje zysk spółek Skarbu Państwa? „Mają służyć obywatelom”

W razie wystąpienia problemów spółki Skarbu Państwa powinny dostarczać rozwiązania i służyć obywatelom, a wypracowany zysk przeznaczać na ważne cele społeczne – powiedziała w Polsat News posłanka i wiceprzewodnicząca Polski2050 Paulina Hennig-Kloska.

Polska 2025 rozparceluje zysk spółek Skarbu Państwa? "Mają służyć obywatelom"

fot. Przemek Barankiewicz / / Bankier.pl

"Zwykle jest tak, że jeżeli spada zysk, to wycena akcji też spada, to jest naturalny ekonomiczny proces. Natomiast do czego mają służyć spółki Skarbu Państwa, jak nie do tego, by rozwiązywać problemy obywateli? Oczywiście, dobrze, będziemy o to dbać, by spółki Skarbu Państwa miały środki na inwestycje w nowe czyste źródła energii, by były liderem na rynku transformacji energetycznej i zapewne ta dbałość jest dziś bardzo potrzebna" – powiedziała posłanka.

„Wyparowało 5,5 mld zł z naszej polskiej spółki”. Nowa minister zwraca się do KNF-u

Nowa minister aktywów państwowych Marzena Małek ogłosiła, że skierowane zostało pismo do KNF-u, aby zbadać, to co działo się w handlu akcjami Orlenu w środę. Jak zaznaczyła nowa pani minister "wyparowało z polskiej spółki 5,5 mld zł". Parafrazując ten tok myślenia, na sesji tuż po wyborach "wparowało" ponad 6,1 mld zł. Wygląda na to, że granica absurdu przesuwana jest już coraz dalej.

WIĘCEJ…

"Ale jeśli jest problem, to właśnie spółki Skarbu Państwa powinny dostarczać rozwiązania i służyć obywatelom, wypracowany zysk przeznaczając na ważniejsze cele społeczne" – dodała. 

tus/ osz/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *