Poczta Polska chce być jak InPost. Wniosek o zastrzeżenie nazwy „pocztomat”

Poczta Polska chce mieć własną nazwę dla swoich automatów paczkowych. Narodowy operator złożył wniosek do Urzędu Patentowego o rezerwację znaku "pocztomat". Nazwa jest bardzo podobna do jego największego konkurenta – czyli paczkomatów firmy InPost.

Poczta kontra InPost. Narodowy operator chce zastrzec nazwę swoich "pocztomatów"

/ Forum

Poczta Polska zamierza nazwać swoje automaty paczkowe podobnie do tych, które cieszą się popularnością w ofercie jej głównego konkurenta – firmy InPost. Wniosek o zastrzeżenie nazwy "pocztomat" został już złożony do Urzędu Patentowego. Narodowy operator musi się liczyć ze sprzeciwem największego konkurenta na rynku, który posiada zastrzeżoną nazwę "paczkomat". 

Rozpoczyna się kolejna odsłona starcia między Pocztą Polską a InPostem. W przeszłości Poczta próbowała już zarezerwować nazwę i logo "pocztomat", ale bez skutku. Wtedy firma Rafała Brzoski wyraziła stanowczy sprzeciw wobec działań giganta, co nie dziwi, gdyż nazwa "pocztomat" jest bardzo zbliżona do już zastrzeżonej "paczkomat" należącej do InPostu. Spór o nazwę toczył się latami. Finalnie Urząd Patentowy nie zezwolił państwowej firmie na korzystanie z tej nazwy.

Poczta Polska w ubiegłym miesiącu ponownie złożyła do Urzędu Patentowego wniosek o przyznanie jej wyłącznych praw do spornego znaku. 

Ujawniony znak słowno-graficzny „pocztomat” nie uzyskał jeszcze ochrony. Nastąpi to dopiero w przypadku, gdy ekspert nie stwierdzi przeszkód do udzielenia prawa ochronnego i gdy, po ewentualnym opublikowaniu znaku w Biuletynie Urzędu Patentowego, nie wpłynie żaden sprzeciw wobec tego zgłoszenia – wyjaśnia Monika Chrobak, rzeczniczka UPRP w rozmowie z "Rzeczpospolitą". 

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

Znak "pocztomat" został już opublikowany w Biuletynie Urzędu Patentowego. Oznacza to, że firmy posiadające podobny znak mogą zgłaszać sprzeciwy wobec "pocztomatu" Poczty Polskiej. Czas na złożenie sprzeciwu upływa 25 czerwca. 

Jak podkreśla "Rzeczpospolita", InPost dysponuje znakiem „paczkomat”, w związku z tym firma prawdopodobnie wystąpi ze sprzeciwem. Obecnie oficjalna nazwa automatów paczkowych Poczty Polskiej brzmi Pocztex Automat.

DF

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *