PKO BP ma nowego prezesa. Szymon Midera powołany przez radę nadzorczą

Rada nadzorcza PKO BP powołała w poniedziałek czworo członków zarządu – poinformował bank. Wybrany na stanowisko wiceprezesa Szymon Midera obejmie funkcję prezesa, pod warunkiem wyrażenia zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Największy bank w Polsce w końcu ma nowego prezesa

fot. Grzegorz Kawecki / / Puls Biznesu

Jak podał bank, w wyniku otwartego postępowania kwalifikacyjnego rada nadzorcza powołała z dniem 26 marca 2024 r. Szymona Miderę na stanowisko wiceprezesa zarządu Banku. Jednocześnie rada zdecydowała o powołaniu Midery na stanowisko prezesa zarządu, pod warunkiem wyrażenia zgody przez KNF oraz z dniem wydania tej zgody. Do czasu wydania zgody KNF rada powierzyła Szymonowi Miderze kierowanie pracami zarządu – sprecyzował PKO BP. Równocześnie Midera zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej.

Midera jest absolwentem Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych Uniwersytetu Łódzkiego i Advanced Management Programme w INSEAD w Fontainebleau. Ukończył również Executive MBA Program na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zorganizowany przy współpracy z Towson University oraz Robert H. Smith School of Business.

Przez osiem lat, do czerwca 2016 roku, pełnił funkcję prezesa i wiceprezesa zarządu Banku Pocztowego. W tym czasie bank pozyskał około miliona klientów i przeszedł transformację z instytucji rozliczeniowej w masowy bank detaliczny, uruchamiając m.in. nowoczesną bankowość internetową i sieć około 300 placówek.

Wcześniej, przez siedem lat, związany był z mBankiem. Zarządzał m.in. obszarem marketingu, sprzedaży w Internecie i rozwoju biznesu.

Na wiceprezesów powołani zostali Krzysztof Dresler i Piotr Mazur, obaj z dniem 26 marca br. Natomiast z dniem 1 lipca 2024 r. w skład zarządu wejdzie Ludmiła Falak-Cyniak.

Dodatkowo Maciej Cieślukowski oraz Marek Radzikowski pozostają oddelegowani z ramienia rady nadzorczej do czasowego wykonywania czynności wiceprezesów banku.

PKO BP to największy w Polsce bank uniwersalny. Skarb Państwa ma 29,43 proc. akcji banku. Wartość aktywów PKO BP wynosi 473 mld zł. Po trzech kwartałach 2023 r. zysk Grupy PKO BP przekroczył 4,8 mld zł. Spółka obsługuje 11,9 mln klientów. (PAP)

wkr/ drag/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *