Piotr Patkowski został odwołany. „Nie posiada kompetencji”

Odwołałem Piotra Patkowskiego ze stanowiska Prezesa Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego – poinformował w piątek w mediach społecznościowych minister finansów Andrzej Domański.

Piotr Patkowski został odwołany. "Nie posiada kompetencji"

fot. Marcin Banaszkiewicz / / FotoNews

„Odwołałem pana Piotra Patkowskiego ze stanowiska Prezesa Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego. Pan Patkowski nie posiada kompetencji niezbędnych do pełnienia tak ważnej dla polskiej gospodarki funkcji” – napisał w piątek na swoim profilu na platformie X minister finansów Andrzej Domański.

Patkowski został powołany na stanowisko prezesa PANA 11 listopada 2023 r. Wcześniej, od 16 kwietnia 2020 r. do 10 listopada 2023 r., był wiceministrem finansów i Głównym Rzecznikiem Dyscypliny Finansów Publicznych. Od 2021 r. zasiadał w Komitecie Stabilności Finansowej. Był również uczestnikiem Zespołu Programowania Prac Rządu oraz wiceprzewodniczącym Rady Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Polska Agencja Nadzoru Audytowego – jak wynika z informacji na stronach agencji – działa na podstawie ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym. Dba o prawidłowe przeprowadzenie przez biegłych rewidentów badań sprawozdań finansowych oraz usług atestacyjnych innych niż badanie ustawowe i usług pokrewnych. Nadzór nad działalnością PANA sprawuje minister finansów. (PAP)

autor: Marek Siudaj

ms/ mmu/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *