Pięciocyfrowa pensja zaraz po dyplomie. Absolwenci tego kierunku zarabiają najwięcej

Absolwenci jednego z kierunków na wrocławskiej uczelni mogą liczyć na blisko 25 tys. zł brutto miesięcznie w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu. I nie jest to informatyka – wynika z najnowszych danych raportu „Ekonomiczne losy absolwentów” (ELA).

Pięciocyfrowa pensja zaraz po dyplomie. Absolwenci tego kierunku zarabiają najwięcej

fot. emilyyya / / Shutterstock

W dziewiątej odsłonie raportu „Ekonomiczne losy absolwentów” (ELA) autorzy przyglądają się medianie średnich miesięcznych zarobków ze wszystkich źródeł w pierwszym roku po dyplomie. Po lupą znaleźli się absolwenci, którzy ukończyli studia w 2022 roku. Stawkę na podium w tym roku otwiera kierunek biznesowy. 

Jak wynika z danych ELA, na najwyższe zarobki mogą liczyć absolwenci studiów Executive Master of Business Administration (MBA) na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławia – 24 133,06 zł brutto. 

Najwyższa mediana średnich miesięcznych zarobków w pierwszym roku po dyplomie

Kierunek

Uczelnia

Wynagrodzenie ogółem brutto

Executive Master of Business Administration (MBA)

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

24 133,06 zł

Informatyka

Uniwersytet Wrocławski

15 912,52 zł

Informatyka

Politechnika Gdańska

14 929,84 zł

Informatyka Stosowana

Politechnika Warszawska

14 719,60 zł

Informatyka

Politechnika Warszawska

13 931,64 zł

Data Science and Business Analytics

Uniwersytet Warszawski

13 792,56 zł

Informatyka stosowana

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

13 697,51 zł

Mikroelektronika w technice i medycynie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

13 661,98 zł

Informatyka

Politechnika Warszawska

13 600,99 zł

Informatyka stosowana

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

13 495,13 zł

Źródło: Ekonomiczne Losy Absolwentów

Kolejne dwa miejsca w czołówce rankingu należą do informatyki. Miesięczna mediana wynagrodzenia absolwentów tego kierunku na Uniwersytecie Wrocławskim wynosił 15 912,52 zł brutto. Natomiast w przypadku osób, które ukończyły informatykę na Politechnice Gdańskiej mediana ukształtowała się na poziomie 14 929,84 zł brutto. 

Ekonomiczne Losy Absolwentów (ELA) są bazą zawierającą dane m.in. o zarobkach absolwentów w pierwszym roku po dyplomie. Wynagrodzenia podawane są w kwocie brutto przy uwzględnieniu wszystkich źródeł przychodów. Wskaźnikiem informującym o ich wysokości jest mediana, czyli wartość, która dzieli absolwentów na dwie części. Połowa z nich zarabia więcej, niż wynosi mediana, a połowa uzyskuje zarobki mniejsze niż mediana.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *