„Palworld” wyprzedził „Cyberpunka 2077” do CD Projekt. Nowe pokemony zgarniają kolejne rekordy

Inspiracja słynnymi Pokemonami w grze „Palworld” jest aż nadto widoczna, ale okazuje się, że idealnie trafiła w oczekiwania graczy na całym świecie. Tytuł od japońskiego studia PocketPair, który swoją premierę miał przed weekendem na cyfrowej platformie Steam, okazał się sprzedażowym hitem, a przy tym prześcignął „Cyberpunk 2077” od CD Projektu pod względem jednoczesnej liczby graczy.

Wyprzedzili „Cyberpunka 2077” od CD Projektu. Nowe "pokemony" zgarniają kolejne rekordy

/ pocketpair.jp/palworld

Przez branżowe media określana jako „Pokemony z bronią”, gra przygodowa pod tytułem „Palworld” zadebiutowała 19 stycznia na cyfrowej platformie sprzedaży Steam i szybko stała się sprzedażowym hitem. Jak twierdzi producent, w ciągu pierwszych 3 dni sprzedano ponad 5 mln egzemplarzy gry, a w samą niedzielę sprzedaż osiągnęła tempo 86 tys. szt. na godzinę.

Według danych Steam, w grę jednocześnie grało 1,454 mln graczy, co uczyniło ją trzecią najlepszą pod tym względem w historii statystyk platformy. „Palworld” prześcignął tym samym „Cyberpunka 2077”, który na liczniku jednocześnie grających w swojej historii miał nieco ponad 1,05 mln graczy. Najnowszy hit Steam został także drugim najchętniej granym płatnym tytułem w historii platformy, zaraz za „PUBG Battlegrounds”, zanim ten przeszedł na model free-to-play.

"Palworld" wyprzedził „Cyberpunka 2077” do CD Projekt. Nowe pokemony zgarniają kolejne rekordy - INFBusiness

"Palworld" wyprzedził „Cyberpunka 2077” do CD Projekt. Nowe pokemony zgarniają kolejne rekordy - INFBusiness

SteamDB.info

Na Steamie „Parlworld” można kupić obecnie za 125,09 zł. Gra została wydana na razie w formule „wczesnego dostępu”, zatem nie jest to ostateczna wersja gry, a recenzje i komentarze graczy mają pomóc w jej rozwijaniu. Póki co oceny są „bardzo pozytywne”, tzn. z ponad 41 tys. recenzji aktualnych na poniedziałkowe popołudnie 93% jest pozytywnych.

Okazuje się, że „Palworld” idealnie trafił w oczekiwania graczy. Tytuł przenosi ich do „bajkowego” świata pełnego kolorowych stworzeń zwanych „Pals”, łudząco podobnych do słynnych Pokemonów. Można je zbierać, hodować, ale również wystawiać do walk między sobą, także z różnego rodzaju bronią palną, czy zabijać na własne potrzeby oraz zmuszać do niewolniczej pracy, by po prostu przetrwać, w na pozór cukierkowym świecie gry.

Tytuł od początku budził kontrowersje ze względu na posądzenia o plagiat względem serii Pokemon, o czym szerzej pisze Marcin Przała na portalu gry-online.pl. Ponadto sukces sprzedażowy spowodował liczne problemy na serwerach gry dostępnej w trybie miltiplayer. Najnowszy hit jest poza komputerami PC również dostępny na Xbox Series X|S. 

Za jego produkcję i wydawnictwo jest odpowiedzialne niezależne japońskie studio PocketPair. "Palworld" To ich drugi projekt survivalowy po „Craftopii”. Niestety nie można podłączyć się do sukcesu komercyjnego i kupić akcje studia na giełdzie. Przykład jednak pokazuje, jak nieobliczana jest branża gamingowa i jak nieoczekiwane mogą być wybory graczy.

Budżet gry miał przekroczyć miliard jenów, czyli ok. 6,76 mln dolarów (po bieżącym kursie), a okazuje się, że gra z tak niskim budżetem może przejść do historii jako najpopularniejsza gra na Steam. Nowi gracze ciągle napływają, a statyski jednocześnie grających znów szybują w górę. Chyba zaczyna działać efekt kuli śnieżnej, który przyciąga nowych zainteresowanych fenomenem gry. 

"Palworld" wyprzedził „Cyberpunka 2077” do CD Projekt. Nowe pokemony zgarniają kolejne rekordy - INFBusiness

"Palworld" wyprzedził „Cyberpunka 2077” do CD Projekt. Nowe pokemony zgarniają kolejne rekordy - INFBusiness

SteamDB.info

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *