Oto najlepsze lotnisko na świecie. Port zdobył ten tytuł czwarty raz z rzędu

Po raz czwarty z rzędu za najlepsze lotnisko na świecie uznano port lotniczy w Stambule (IST) – poinformował dziennik "Daily Sabah".

Oto najlepsze lotnisko na świecie. Port zdobył ten tytuł czwarty raz z rzędu

fot. tolga ildun / / Shutterstock

Lotnisko w Stambule zostało wybrane "Lotniskiem Roku" przez portal branżowy Air Transport News. Odbierający nagrodę Selahattin Bilgen – pełniący obowiązki dyrektora generalnego IST – powiedział, że "władze lotniska są niezwykle dumne z przyznanego wyróżnienia".

"Wyróżnienie się na tle wszystkich międzynarodowych portów lotniczych na świecie i zdobycie tego tytułu po raz kolejny pokazuje zaangażowanie naszych zespołów lotniskowych, które dążą do doskonałości operacyjnej" – zauważył Bilgen.

Kostas Iastrou, dyrektor generalny Air Transport News, powiedział, że lotnisko w Stambule wykazało się odpornością i przewodzeniem w innowacyjności pomimo wyzwań stojących przed branżą od czasu pandemii Covid-19.

Przewodniczący gremium przyznającego nagrodę podkreślił, że IST "szybko osiągnęło liczbę pasażerów sprzed pandemii i zwiększyło różnorodność linii lotniczych, stając się wiodącym światowym węzłem komunikacyjnym".

Bilgen przyznał w grudniu, że liczba pasażerów lotniska wzrosła w ubiegłym roku o 18 proc., osiągając poziom 76 mln. Dodał, że celem IST jest zwiększenie liczby pasażerów do 85 mln w roku 2024.

jbw/ sp/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *